manutd.com

Harry Maguire: jako zespół mamy dobrą sytuację, lecz nie jest to szczyt naszych ambicji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire przed meczem z Arsenalem w rozmowie z mediami podkreślił bardzo dobrą sytuację Manchesteru United. Klub z Old Trafford pomimo remisu z Crystal Palace jest w bardzo dobrej formie, co może być kluczowe dla starcia z “Kanonierami”.

Podopieczni Erika ten Haga pozostają niepokonani od wznowienia rozgrywek klubowych w Anglii zimą. Warto wyróżnić we wspomnianej serii zwycięstwo 2:1 z Manchesterem City, gdyż pokazało to przemianę seniorskiego zespołu względem przegranego 6:3 pojedynku derbowego jesienią.

W tym spotkaniu zagrał kapitan “Czerwonych Diabłów” Harry Maguire, który łącznie w trwającym sezonie 2022/23 zaliczył 15 oficjalnych występów. Anglik w rozmowie z mediami ujawnił, że on oraz jego koledzy chcą kontynuować passę, aby ta została uwieczniona w historii tego klubu.

– Uważam, że jest to bardzo dziwny sezon, a jesteśmy dopiero w połowie. Czasami pojawi się uczucie, że jesteśmy w późniejszym okresie sezonu. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji – mówił Harry Maguire dla MUTV.

– Mamy dobrą pozycję w lidze, lecz nie jest to szczyt naszych ambicji. Jednak w porównaniu do zeszłego sezonu jesteśmy w lepszej formie. Gramy nadal na czterech frontach. Wiemy, że ten klub wymaga zwycięstw oraz trofeów. Stworzyliśmy sobie okazję, aby jako zespół zrobić krok do przodu w tym roku.

– Moim zdaniem ten terminarz nie jest łatwy. Musimy wszystko planować z myślą o przyszłości. Następny mecz zawsze jest najważniejszy, musimy go wygrać i dopiero, wtedy przekonamy się o jego efekcie. Oczywiście, chcemy grać we wszystkich rozgrywkach tak długo, ile będzie nam dane.

– Chcemy zająć jak najlepszą pozycję w Premier League na koniec sezonu. Musimy podjąć rywalizację w każdym nadchodzącym meczu. Oprócz tego musimy stwarzać sobie sytuacje do wygrania spotkań.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze