ManUtd.com

Erik ten Hag po meczu z Arsenalem: wiemy, że potrafimy grać lepiej

, , , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Podopieczni Erika ten Haga ponownie w ostatnich minutach wypuścili korzystny rezultat. W pomeczowych wywiadach szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” stwierdził, że jego piłkarze zdają sobie sprawę, że potrafią zagrać o wiele lepiej.

Trzeba dokonać pewnych korekt

– Musimy lepiej zachowywać się w grze obronnej. Popełniasz błędy i tracisz kontrolę nad przebiegiem meczu. Musimy tego unikać w takich momentach. Tak, jak w przypadku pierwszych dwóch bramek, które padły po rozpoczęciu od połowy boiska. Nie możemy tak łatwo tracić goli na 1:1, szczególnie kiedy gramy na wyjeździe. Kiedy gracie i prowadzicie jedną bramką, to musicie zdawać sobie sprawę, że pojawią się przestrzenie. Na chwilę obecną trzeba wyciągnąć wnioski z tego starcia, gdyż w takich pojedynkach chcemy wygrywać z najlepszymi.

Ciężki tydzień

– Wydaje mi się, że w bezpośrednim porównaniu te bramki [z Crystal Palace oraz Arsenalem] są bardzo podobne. Ciężko jest zaakceptować porażkę w samej końcówce, więc nie możemy na to pozwalać. Naszym zadaniem jest zmierzenie się z tym, musimy wyciągnąć lekcję. Na pewno w przyszłości będziemy tracić bramki, lecz uważam, że wszystkim dzisiejszym byliśmy w stanie zaradzić. Normalnie lepiej zachowujemy się w takich sytuacjach.

Błędy w trakcie meczu

– W takich sytuacjach potrafimy dobrze zagrać, lecz ostatnio nie było łatwo. Ostatnio mieliśmy wiele starć, a oni ich nie mieli. Oprócz tego grali u siebie i dało się to odczuć na stadionie. Uważam, że były momenty, w których graliśmy dzielnie. Jednak na koniec dnia, musimy lepiej zachowywać się w takich sytuacjach. Podjęliśmy złe decyzje i nie jest to wina, tylko jednego zawodnika, tutaj chodzi o kilku graczy. Straciliśmy przez to gola, a wcześniej wspomniałem już, że naszym celem jest zapobieganie im i tyczy się to pierwszych dwóch bramek. Dobrze rozpoczęliśmy mecz, zdobyliśmy gola, co dało nam prowadzenie. Po serii błędów, co było niedopuszczalne, straciliśmy przewagę. Musimy wyciągnąć lekcję i ruszyć dalej.

Ważna lekcja

– Grali dobrze, kiedy byli przy piłce. My dobrze zachowywaliśmy się w defensywnie jako zespół. Uważam, że na boisku było wiele wolnych przestrzeni, a pierwsze dwie bramki padły po błędach, których nie możemy popełniać. Przed meczem zapowiadałem, że dzisiaj zdecydują szczegóły. No i wygrały najmniejsze detale. W ostatnich minutach meczu musisz dobrze podejmować decyzje, lecz ciężko jest pogodzić się z taką porażkę. Nie jest to łatwe do zaakceptowania. Otrzymaliśmy dzisiaj lekcję.

Dobry początek

– Był to prawdziwy test i musimy się dzisiaj z tym pogodzić. Nie jesteśmy zadowoleni z tego starcia, gdyż wiemy, że potrafimy lepiej grać w obronie. Wyszliśmy na prowadzenie 1:0 i przez chwilę kontrolowaliśmy przebieg meczu. Musimy lepiej wykorzystywać takie momenty i nie możemy pozwolić na stratę bramki, tak jak dzisiaj było.

Stracona szansa na tytuł?

– Nigdy o tym nie mówiliśmy. Są to pomysły osób, którymi się otaczamy oraz naszych fanów. My po prostu chcemy wygrywać w każdym meczu. Pokazaliśmy to dzisiaj, byliśmy dzielni oraz stwarzaliśmy wiele okazji bramkowych. Kiedyś powiedziałem, że jeśli chcesz wygrywać trofea, to nie możesz popełniać błędów. Dzisiaj niestety je popełnialiśmy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze