source: Leicester City

Nottingham Forest rozważy sprowadzenie bramkarza w obliczu kontuzji Hendersona

Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Wypożyczony z ekipy „Czerwonych Diabłów” Dean Henderson nabawił się niedawno kontuzji, która obecnie wyklucza go z gry. Zespół z Nottingham, jak podają media, nie zamierza ryzykować i zastanawia się nad sprowadzeniem do klubu kogoś, kto zastąpi wychowanka Manchesteru United.

Henderson dołączył do Nottingham na zasadzie rocznego wypożyczenia po tym, jak nie udało mu się przebić do pierwszej jedenastki zespołu z Old Trafford w poprzedniej kampanii. Choć golkiper w nowych barwach miewał wzloty i upadki, to jego ogólny odbiór jest bardzo pozytywny – zachował w obecnych rozgrywkach ligowych 6 czystych kont. Rozważano go przez chwilę nawet jako jednego z kandydatów do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Bramkarz odniósł jednak uraz w niedawnym wygranym 2:0 starciu z Leicester City. Choć dograł mecz do ostatniego gwizdka, to jak się okazuje, kontuzja 25-latka jest o wiele poważniejsza, niż mogłoby się wydawać podczas rozgrywki. Badania wykazały, że golkiper nabawił się mięśniowego naderwania drugiego stopnia w udzie.

Oznacza to, że nie stanie on między słupkami przez kolejnych 4-6 tygodni, a jego tymczasowy pracodawca chce wykorzystać okienko transferowe, by załatać kadrową dziurę. Menedżer Steve Cooper przyznał, że możliwe jest sprowadzenie wzmocnienia na pozycję bramkarza, choć decyzja nie zapadła.

– To wciąż opcja, o której myślimy. Myśleliśmy na początku, że kontuzja Deana wykluczy go na dłużej, niż faktycznie ma to mieć miejsce. Nie mógłby i tak zagrać w półfinałach (w półfinale EFL Cup przeciwko Manchesterowi United) i niestety odpadliśmy z FA Cup, więc mamy chwilę przerwy od ligowej piłki. Rozważamy wszystkie czynniki i sprawdzamy, czy dobrym pomysłem jest pójście dalej z taką kadrą, jaką mamy.

Wayne Hennessey zagrał przeciwko Bournemouth w weekend. Zobaczymy, czy będziemy chcieli zachować taki stan rzeczy, czy potrzebna będzie zmiana. Nie podjęliśmy jednak decyzji. Jeśli już ją podejmiemy, to będzie ona słuszna.

– Dean nieczęsto odnosił urazy w swojej karierze, szczególnie jeśli chodzi o kontuzje mięśniowe. Jest też wciąż całkiem młody. Czasem trzeba poczekać i zobaczyć, jak szybko piłkarz wraca do zdrowia. Niektórym zajmuje to o wiele mniej czasu, niż innym. Jeśli tak będzie w tym przypadku, to wspaniale, a jeśli nie, to będziemy musieli się z tym zmierzyć.

 

Więcej o sprawach związanych z Manchesterem United w naszym podkaście!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze