evertonfc.com

Oficjalnie: Frank Lampard zwolniony z Evertonu

, Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Everton poinformował, że z funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu został zwolniony Frank Lampard. Anglik prowadził zespół z Liverpoolu przez ponad 11 miesięcy. Na chwilę obecną nie ujawniono nazwiska nowego menedżera.

“The Toffees” pomimo rozpoznawalnych nazwisk w kadrze nadal zmagają się z niemocą na boiskach Premier League i dzielnie walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aktualnie klub z Liverpoolu zajmuje 19. lokatę po 20 starciach, gdzie udało się wygrać tylko 3 razy.

Zwolniony wcześniej z Chelsea Lampard po przerwie w styczniu 2022 roku zdecydował się zaakceptować ofertę z Evertonu. Anglik pomimo słabej formy zespołu do końca walczył o utrzymanie, co ostatecznie mu się udało. Niestety kolejny sezon nie był dla niego aż tak łaskawy, co poskutkowało jego zwolnieniem.

W trakcie pracy na Goodison Park były gracz Manchesteru City oraz Chelsea miał okazję współpracować z Donnym van de Beekiem, który w minionym sezonie został wypożyczony w celu regularnej gry. Następnie latem 2022 roku sprowadzono wychowanka Jamesa Garnera, który ze względu na brak szans w macierzystym klubie zdecydował się zmienić barwy.

Na chwilę obecną nie poinformowano, kto zastąpi byłego już szkoleniowca. Media dotychczas donosiły o zainteresowaniu Davidem Moyesem, którego pozycja w West Hamie również nie jest najlepsza. Oprócz tego w doniesieniach z ostatnich godzin pojawił się nazwisko Marcelo Bielsy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze