manutd.com

The Athletic: Newcastle powalczy latem o Scotta McTominaya

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Newcastle United prowadziło rozmowy na temat styczniowego transferu Scotta McTominaya, ale wszystko wskazuje na to, że na ten ruch będą musieli poczekać przynajmniej do lata. Manchester United nie jest chętny na sprzedaż swoich piłkarzy zimą.

Eddie Howe rozgląda się za nowym pomocnikiem i ma być fanem fizyczności oraz umiejętności utrzymania się przy piłce McTominaya. Manchester United miał być świadomy tego, że już zeszłego lata „Sroki” rozważały ruszenie po Szkota. W obecnej chwili szukano okazji w tym, że 26-latek stracił miejsce w składzie na rzecz Casemiro.

McTominay miałby być kluczowym elementem w układance Howe’a. Tymczasem na Old Trafford muszą sprzedawać piłkarzy, jeśli chcą zapewnić Ten Hagowi możliwość wydawania pieniędzy, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami UEFA financial fair play.

Źródła zapewniają jednak, że w ostatnich dniach okienka transferowego nie powinniśmy się spodziewać sprzedaży. Ten Hag miałby ograniczone możliwości wykorzystania zarobionych pieniędzy, a poza tym postrzega McTominaya jako cenną część swojego składu.

Biorąc jednak pod uwagę trwające zainteresowanie pomocnikiem ze strony Newcastle, a także napiętą sytuację finansową „Czerwonych Diabłów”, temat może być ponownie rozpatrzony latem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze