ManUtd.com

Manchester United usunie miejsca dla kadry kierowniczej ze Stretford End

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United, po konsultacji z Radą Doradczą ds. Kibiców, podjął decyzję o usunięciu miejsc dla kadry kierowniczej ze Stretford End na rzecz dostępu ogólnego dla kibiców w tym miejscu. Pomysł ten ma wejść w życie po zakończeniu sezonu 2023/24.

Stretford End od dekad było domem dla kibiców Manchesteru United z największą pasją do klubu, którzy mają też swój udział przy wielu pamiętnych golach strzelonych w historii Old Trafford.

Odpowiadając na prośbę kibiców, klub współpracował z Radą Doradczą ds. Kibiców, aby ocenić obecność miejsc dla kadry kierowniczej na Stretford End, biorąc pod uwagę chęć poprawienia atmosfery na Old Trafford. Zostało uzgodnione, że wszystkie miejsca na Stretford End staną się ogólnodostępne od początku sezonu 2024/25.

Ta decyzja jest kolejnym krokiem w kierunku kibiców, które podejmuje klub po konsultacjach z ich reprezentantami. Wchodzą w to również montaż siedzeń szynowych, a także utworzenie specjalnej sekcji na Streford End.

Rick McGagh, szef działu zaangażowania kibiców w Manchesterze United, powiedział: – Stretford End to jedna z najbardziej ikonicznych trybun w świecie piłki nożnej. Wpisuje się ona w wiele pamiętnych momentów naszej historii, a kiedy jest głośna, to można odczuć różnicę, która wpływa na naszych piłkarzy, a także połączenie kibiców z zespołem.

– Kibice oraz grupy kibicowskie takie jak MUST i TRA długo nakłaniały nas do usunięcia miejsc dla kadry kierowniczej z serca Stretford End i udostępnienia ich dla wszystkich kibiców.

– Posłuchaliśmy ich i zgodziliśmy się, że jak największa liczba kibiców powinna mieć szansę trafić na Stretford End. Pracowaliśmy z Radą Doradczą ds. Kibiców w ciągu ostatnich miesięcy, aby tego dokonać, a teraz nie możemy doczekać się efektu końcowego w sierpniu 2024 roku.

Gol Marcusa Rashforda w 82. minucie derbów będzie kolejnym z wielu niezapomnianych momentów, które wydarzyły się naprzeciwko trybuny Stretford End.

Denis Law oraz Eric Cantona to inne gwiazdy Manchesteru United, które zawiązały niezwykłą więź z kibicami, których nazywa się też „Stretford Enders”. Cantona swego czasu nazwał Stretford End „biciem serca Manchesteru United”, tymczasem Law znany jest jako „Król Stretford End”, a kibice mijają jego brązową statuę ustawioną przy wejściu na trybunę.

Stretford End swoją nazwę posiada po obszarze Trafford, który przylega do trybuny i istnieje jako część Old Trafford od kiedy stadion został otworzony w 1910 roku. Przez dekady były tam tylko miejsca stojące, zanim nie została zmieniona w trybunę posiadającą tylko miejsca siedzące, co stało się na początku lat ’90. Wtedy też został utworzony Apartament Międzynarodowy z miejscami dla kadry kierowniczej, który został poszerzony w roku 2000.

Collette Roche, dyrektor ds. operacyjnych w Manchesterze United, powiedziała: – Prace będą trwały w trakcie nadchodzącego roku, aby przywrócić na Stretford End ogólnodostępne miejsca i stworzyć tam nową przestrzeń. W tym okresie będziemy nadal konsultować się z kibicami, aby zrozumieć jak najlepiej zmienić przeznaczenie miejsca, w którym obecnie znajduje się Apartament Międzynarodowy.

– Bardzo cenimy członków kadry kierowniczej, którzy obecnie zasiadają na Stretford End i rozumiemy, jak wielkie wyzwanie przed nami stoi. Klub jest zobowiązany do współpracy z tymi, których dotyczy ta sytuacja, aby znaleźć dla nich nowe miejsca przed sezonem 2024/25.

– Plany długoterminowej przebudowy Old Trafford nadal postępują, a my w międzyczasie wykonujemy kolejne kroki, takie jak ten, aby wzmocnić meczowe doświadczenie w zakresie krótkoterminowym.

– Jesteśmy wdzięczni Radzie Doradczej ds. Kibiców za wsparcie naszej inicjatywy i wierzymy, że będzie to kolejny pozytywny przykład korzyści, jakie niesie ze sobą dialog z kibicami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze