Sky Sports: Manchester United badał latem możliwość sprowadzenia Antoine’a Griezmanna

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

W przeszłości wielokrotnie spekulowano na temat przenosin Antoine’a Griezmanna na Old Trafford. Okazuje się, że nie były to tylko plotki. Według dziennikarzy Sky Sports, przedstawiciele Manchesteru United rozmawiali latem z obozem zawodnika na temat potencjalnego transferu.

W sierpniu 2022 roku dyrektor sportowy John Murtough wraz z Tomem Keanem (konsultantem ds. rekrutacji) udał się do Madrytu, aby sfinalizować transfer Casemiro. Podczas pobytu w stolicy Hiszpanii przedstawiciele Manchesteru United skontaktowali się z obozem reprezentanta Francji Antoine’a Griezmanna i pytali, czy zawodnik byłby zainteresowany przenosinami do Anglii.

Na początku sezonu 31-latek na Wanda Metropolitano odgrywał tylko rolę rezerwowego. Ze względu na warunki wypożyczenia Francuz pojawiał się na boisku w okolicach 60. minuty. W umowie znajdowała się klauzula transferu definitywnego do Atletico w przypadku rozegrania przez zawodnika połowy dostępnych minut, a klub z Madrytu chciał uniknąć sprowadzenia piłkarza na stałe.

Griezmann pozytywnie zareagował na zainteresowanie ze strony Manchesteru United i chciał spróbować swoich sił w Premier League, lecz jego priorytetem był powrót do Atletico Madryt. Ostatecznie Francuz zmienił zespół na zasadzie transferu definitywnego w październiku 2022 roku. Obecnie zawodnik jest szczęśliwy w stolicy Hiszpanii i rozważy transfer tylko w przypadku odejścia Diego Simeone.

Antoine Griezmann zdobył w tym sezonie 7 goli i zaliczył 9 asyst we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze