manutd.com

Fabrizio Romano: Charlie Savage zdał testy medyczne przed wypożyczeniem do klubu z League One

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano poinformował, że jeden z młodych zawodników Manchesteru United wkrótce zmieni barwy klubowe w ramach wypożyczenia. Charlie Savage zdał już testy medyczne przed przejściem do Forest Green Rovers.

19-latek w tym sezonie rozgrywek młodzieżowych wystąpił aż 17 razy oraz tylko raz wpisał się na listę strzelców. Oprócz tego został on dwukrotnie ukarany żółtym kartonikiem za nieprzepisowe zatrzymanie rywala. Znany w Manchesterze Savage przed sezonem udał się na tournée z ekipą Erika ten Haga.

W poprzedniej kampanii podczas rozmowy z mediami Savage podkreślił, że pomimo rozpoznawalnego nazwiska, chce on sam zapracować na swoją markę. Tata piłkarza jest byłym zawodnikiem Manchesteru United, lecz z relacji młodego pomocnika wynika, że emerytowany już gracz nie wpływa znacząco na rozwój syna i tylko radzi mu w sprawach jego kariery.

Zdaniem Fabrizio Romano wychowanek „Czerwonych Diabłów” ma być o krok od zmiany barw klubowych. Pomocnik ma zostać wypożyczony do końca sezonu do Forest Green Rovers, które znajduje się aktualnie na 24. miejscu w League One.

Savage miał już nawet zdać testy medyczne przed finalizacją transakcji. W samej umowie nie zawarto opcji wykupu gracza po sezonie, ani żadnej innej podobnej klauzuli.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze