Man Utd pewnie ogrywa Nottingham Forest. Wout Weghorst z debiutanckim golem

Jakub Brzyski

Podopieczni Erika ten Haga pewnie wygrali spotkanie z Nottingham Forest w Carabao Cup 3:0, czym ułatwili sobie robotę przed nadchodzącym rewanżem na Old Trafford. W tym spotkaniu swoją pierwszą bramkę dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Wout Weghorst, a pozostałe bramki dołożyli Marcus Rashford oraz Bruno Fernandes.

Od pierwszych sekund podopieczni Erika ten Haga próbowali zdominować swoich rywali. O takich zamiarach świadczyła wysoko ustawiona linia obrony, która często kończyła się na połowie boiska. Odważna gra piłkarzy z Old Trafford została nagrodzona w 6. minucie, kiedy to padła bramka otwierająca wynik meczu.

Gola dla Manchesteru United zdobył Marcus Rashford. Napastnik przebiegł większość boiska nieatakowany, a w końcowej fazie akcji minął zwodem kilku defensorów, którzy tak naprawdę nie byli zainteresowani zatrzymaniem rywala. Uderzenie reprezentanta Anglii zaskoczyło bramkarza Nottingham Forest, który nie wybronił blisko lecącej niego piłki.

Podopieczni Erika ten Haga w następnych minutach kontrolowali przebieg starcia i wielokrotnie stwarzali sobie okazje do zdobycia kolejnej bramki. Jednakże wszystkie oddane strzały były albo niecelne lub były blokowane. Sytuacja na boisku mogła zmienić się w 24. minucie, lecz szczęście uratowało tego dnia Manchester United.

Aaron Wan-Bissaka nie porozumiał się z kolegami z przednich formacji i w rezultacie stracił piłkę w środku boiska. Gracze Nottingham Forest przeprowadzili zabójczy kontratak 3 na 3, co zakończyło się umieszczeniem piłki w siatce. Owym fartem był zespół VAR, który dopatrzył się przy ostatnim podaniu spalonego i ostatecznie anulował całą akcję.

Przewaga Manchesteru United topniała z minuty na minutę, co wiązało się z bardziej odważną postawą ich rywali. Warto wyróżnić akcję z 31. minuty, kiedy to gracze „Czerwonych Diabłów” w czterech klepką ograli defensorów Nottingham Forest. W rezultacie sam na sam z bramkarzem znalazł się Antony, lecz jego strzał został wybroniony.

Ostatnie 20 minut pierwszej połowy było bardzo dziwne w wykonaniu Manchesteru United. Piłkarze z Old Trafford nie byli odpowiednio skupieni, często tracili piłkę, niedokładnie podawali oraz źle się ustawiali. Jednakże nie przeszkodziło im to w zdobyciu drugiego gola w tym starciu.

Gola na 2:0 zdobył Wout Weghorst, dla którego była to pierwsza bramka w tych barwach. Wpierw jeden z graczy „Czerwonych Diabłów” oddał strzał na bramkę z okolicy linii końcowej pola karnego. Bramkarz wybronił uderzenie, a sama piłka wróciła na plac gry. Wolną futbolówkę pewnie dobił wcześniej wspomniany Holender.

Początek drugiej części meczu nie był łatwy dla podopiecznych Erika ten Haga. Rywale ponownie zdecydowali się zaryzykować i wielokrotnie stwarzali sobie okazje pod bramką Davida de Gea. Jedną z kluczowych interwencji pod swoją bramką popisał się Victor Lindelof.

W 55. minucie Erik ten Hag dokonał pierwszej zmiany w swoim zespole. Holender zdecydował się oszczędzać Marcusa Rashforda, który jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Miejsce reprezentanta Anglii na boisku zajął młody skrzydłowy Alejandro Garnacho, który również słynie z techniki oraz szybkości.

Kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry do podwójnej zmiany doszło w szeregach klubu z Old Trafford. Boisko opuścili Antony oraz Christian Eriksen. W ich miejsce Ten Hag wpuścił Facundo Pellistriego oraz Freda.

W ostatnich minutach meczu Facundo Pellistri został nagrodzony żółtym kartonikiem. Skrzydłowy przegrał wyścig ze swoim rywalem pod własnym polem karnym i zmuszony był zatrzymać go nieprzepisowo. Kilkanaście sekund później na boisku za Wouta Weghorsta zameldował się Anthony Elanga.

Pomimo wygodnego wyniku gracze z Old Trafford nie odpuścili swoim rywalom. Dwa niebezpieczne ataki przeprowadził Facundo Pellistri, gdzie druga akcja została zakończona golem Bruno Fernandesa. Po świetnym podaniu Elangi portugalski pomocnik nabiegający na piłkę swoim uderzeniem zaskoczył bramkarza.

Nottingham Forest – Manchester United 0:3
Marcus Rashford (6′), Wout Weghorst (45′), Bruno Fernandes (89′)