manutd.com

Sky Sports: co oznacza celebracja Marcusa Rashforda i dlaczego inspiruje innych?

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford jest ostatnio w kapitalnej formie. Po mundialu strzelił 10 goli w 10 meczach, co oznacza, że w tym okresie jest skuteczniejszy nawet od Erlinga Haalanda. Jednak ekspertów zastanawia nowa cieszynka, którą Anglik prezentuje po kolejnych trafieniach. 

Od jakiegoś czasu Rashford po każdej zdobytej bramce podbiega do narożnika boiska, zamyka oczy i wskazuje na swoją skroń. Wielu ekspertów uważa, że może to nawiązywać do dbania o swoje zdrowie psychiczne. Anglik po powrocie z urlopu przed tym sezonie w wielu wywiadach podkreślał, że wreszcie odpoczął mentalnie.

W poprzednim sezonie nie tylko operacja, którą przeszedł sprawiła, że nie prezentował się najlepiej. Skrzydłowy zmagał się również z problemami mentalnymi oraz brakiem czasu na odpoczynek. Jak widać w obecnej kampanii, kiedy głowa działa prawidłowo, to zgadza się również postawa na boisku.

Mimo że Rashford nie wytłumaczył jeszcze znaczenia swojej celebracji, to już znaleźli się jego naśladowcy. W spotkaniu przeciwko Manchesterowi United podobnie zachował się Bukayo Saka, który po strzelonym golu wskazał palcem na skroń. Kolejnym, który przywłaszczył sobie taką właśnie cieszynkę jest Joelinton, który w półfinale Carabao Cup zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Tak samo postąpił również Joshua Kimmich oraz Armando Dobra, grający na co dzień w Chesterfield. Co więcej celebracja wyszła już poza futbol. Znany angielski krykiecista Jofra Archer również świętował w podobny sposób podczas zawodów South Africa’s SA20.

Znając Marusa Rashforda można domyślić się, że to kolejna zaplanowana akcja. Anglik znany jest ze swojej pracy na rzecz ważnych społecznie spraw. Skrzydłowy walczył między innymi o posiłki dla biednych dzieci w Anglii oraz założył profil na Instagramie, gdzie prezentuje łatwe i tanie dania, które można przyrządzić samemu w domu.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze