MUTV

Konferencja prasowa Erika ten Haga przed meczem z Reading: podejmiemy dzisiaj decyzję co do występu Jadona Sancho

Mateusz Błaszczyk
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z Reading w czwartej rundzie FA Cup. Dziennikarze pytali Holendra między innymi o ewentualne wypożyczenia takich zawodników jak Pellistri, Zidane Iqbal czy Brandon Williams.

Zmierzycie się z drużyną, która okupuje środek tabeli w Championship. Jesteście spokojni o wynik? Na papierze powinniście wygrać bez problemu.

– Tak, na papierze, ale nie w taki sposób rozstrzyga się mecze. Musimy być przygotowani na każdego przeciwnika, żadne mecze nie są proste, a szczególnie te w pucharach. Oni postrzegają to spotkanie jako szansę. Jesteśmy tego świadomi, więc będziemy musieli wyjść na murawę w pełni skupieni i z dużymi pokładami energii.

Dobrze radzicie sobie w pucharach, jednocześnie walcząc o top 4. Czy to już ten etap sezonu, na którym trzeba uznać któreś rozgrywki za priorytetowe?

– Chcemy wygrywać wszystkie mecze. Zawsze najważniejszym spotkaniem jest to najbliższe.

Masz jakieś problemy z doborem składu?

– Za każdym razem, ale jutro planuje wystawić mocną jedenastkę. Mamy szeroką kadrę, więc jest z czego wybierać.

Czy masz przy tym na myśli także Jadona Sancho?

– Trenuje z zespołem i robi postępy. Podejmiemy decyzję po dzisiejszym treningu.

Czyli jest szansa, że zobaczymy go na boisku?

– Jest coraz bliżej powrotu. Wrócił do treningów, więc teraz nasza w tym głowa, aby określić kiedy będzie gotowy do gry.

Niebawem zamyka się okno transferowe. Jak wygląda sytuacja z zawodnikami takimi jak Pellistri bądź Zidane Iqbal, którzy nie dostają zbyt wielu szans? Zostaną w klubie czy myślicie o wypożyczeniu ich, aby zebrali doświadczenie?

– Jesteśmy otwarci na wypożyczenie pewnych zawodników, ale niektórzy muszą zostać, ponieważ powinni się najpierw rozwinąć w naszym otoczeniu. Dodatkowo mamy wiele spotkań do rozegrania, więc potrzebujemy szerokiej kadry.

Mógłbyś uściślić? Zapytałem o Pellistriego i Zidane’a.

– Myślę, że wejście z ławki Pellistriego w środę jest wystarczającym sygnałem.

Brandon Williams ma za sobą ciężki początek sezonu w kontekście rozegranych minut. Czy jest on jednym z zawodników, których bylibyście gotowi wypożyczyć?

– Miał poważną kontuzję, ale już ją wyleczył i był nawet na obozie przygotowawczym przed restartem sezonu. Był także w kadrze na mecz z Nottingham Forest, więc jest częścią naszego zespołu. Lubię go, ale to on podejmie decyzję. Musimy z nim pracować i określić jego potencjał. Musi czekać na moment, w którym zasłuży na szansę i wtedy ją wykorzystać. Jednakże jeśli będzie chciał iść na wypożyczenie, będziemy musieli to przedyskutować.

Czy Dalot i Shaw będą dostępni na jutrzejszy mecz? A skoro już mowa o bocznych obrońcach, nie uważasz, że Wan-Bissaka i Malacia nie dostają wystarczająco uznania za swoją pracę? Dalot i Shaw dostają wiele pochwał, ale pozostała dwójka zastępuje ich całkiem nieźle.

– Aaron i Tyrell są w świetnej formie. W środę zagrali znakomicie, z resztą tak jak cały blok obronny. Jesteśmy zadowoleni z tego, ile mamy opcji w defensywie. Tego właśnie potrzebujemy, gdyż w przeciągu najbliższych 30 dni zagramy dziesięć spotkań.

Będziemy mogli zobaczyć jutro Dalota lub Shawa, czy nadal są niedostępni?

– Dalot na pewno nie zagra. Jeśli chodzi o Shawa, to on jest na ten moment niewiadomą, zobaczymy po dzisiejszym treningu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze