ManUtd.com

Amad Diallo z nagrodą dla Młodego Piłkarza Miesiąca

Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Amad Diallo kolejny raz błysnął w Sunderlandzie. Tym razem zdobył drugiego gola w derbach z Middlesbrough, które jego drużyna wygrała 2:0, a także został wybrany Młodym Piłkarzem Miesiąca EFL w grudniu.

Drużyna prowadzona przez legendę Manchesteru United, Michaela Carricka, musiała uznać wyższość zespołu Tony’ego Mowbraya. Pierwszą bramkę zdobył Ross Stewart, strzelając dobitkę po rzucie karnym, a wynik spotkania ustalił wypożyczony Amad.

Patrick Robert odnalazł Iworyjczyka podaniem w polu karnym, a ten ściął na swoją lewą nogę i strzelił obok bezradnego Zacka Steffena, zapewniając trzy punkty swojej drużynie. Otrzymał także nagrodę Piłkarza Meczu.

– Zmarnowałem jedną z okazji w pierwszej połowie, ale to nie był łatwy mecz. Najważniejsze jest zdobycie trzech punktów. Cieszy mnie teraz gra w piłkę. Każde spotkanie. Nigdy nie jest łatwo, ale za każdym razem staramy się wygrać – mówił Amad po meczu.

Tony Mowbray był pełen uznania dla młodego skrzydłowego i wyraził nadzieję, że jego piłkarz będzie w przyszłości w stanie powalczyć o miejsce w składzie Erika ten Haga.

– Wyzwaniem dla Amada będzie oczywiście powrót po tym sezonie. Czy będzie miał dobre przygotowania do sezonu? Czy będzie się czuł jak zawodnik pierwszego składu Manchesteru United? To jest szklany sufit, przez który musi się przebić – mówił szkoleniowiec „Czarnych Kotów”.

– Amad musi jednak spróbować, ponieważ nie brakuje mu talentu. Według mnie u młodych zawodników wszystko zależy od ich charakteru i wewnętrznej wiary, że mogą tego dokonać. Wiary, że mogą grać u boku Bruno Fernandesa i innych wielkich gwiazd Manchesteru United.

– Mam nadzieję, że się przebije, bo jest bardzo utalentowany. To wspaniały, skromny dzieciak i mam nadzieję, że zaprezentuje to na najwyższym poziomie.

Dobrym miesiącem dla Amada był również grudzień, za co otrzymał nagrodę Młodego Piłkarza EFL. Iworyjczyk trzy razy trafiał do siatki – raz z rzutu karnego z West Bromem, a także z Millwall oraz Wigan Athletic.

To już drugie wyróżnienie dla wypożyczonego z Manchesteru United zawodnika, ponieważ w grudniu został także wybrany najlepszym piłkarzem przez kibiców.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze