manutd.com

Erik ten Hag: Phil Jones nie był dostępny na ani jednym treningu w tym sezonie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag podczas rozmowy z mediami postanowił wypowiedzieć się w sprawie długoterminowej nieobecności jednego z jego zawodników. Według Holendra Phil Jones nie był obecny na żadnym treningu jego zespołu w tym sezonie.

Kontrakt 30-latka wygasa w tym roku, lecz na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby doświadczony defensor pozostał na Old Trafford na kolejne sezony. Zawodnik ponownie przegapił kilka miesięcy gry w piłkę, co stawia go w bardzo niekorzystnej sytuacji w sprawie wyboru kolejnego miejsca gry.

Środkowy obrońca w ostatnich latach nie miał szczęścia do zdrowia, co potwierdza statystyka rozegrany starć w kampanii 2021/22. Anglik zagrał w trzech spotkaniach zespołu rezerw, a następnie otrzymał szansę w starciu w ramach Pucharu Anglii oraz pojawił się 4-krotnie na boisku w Premier League.

Fani wielokrotnie podważali przydatność Jonesa w zespole, który w ostatnich latach prowadzony był przez różnych menedżerów. Teraz w sprawie zawodnika postanowił się wypowiedzieć aktualny szkoleniowiec Erik ten Hag, którzy objął stanowisko trenera pierwszego zespołu latem.

– Nie, nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Podejmiemy ją latem, lecz jak na razie przez cały obecny sezon był on kontuzjowany – mówił na przedmeczowej konferencji Erik ten Hag.

– Nie umiem stwierdzić [czy Phil Jones zagra jeszcze w tym sezonie]. Na chwilę obecną jedyne, co mogę powiedzieć to, że jest on niedostępny w kwestii treningów od pierwszego dnia tego sezonu. Wydaje mi się, że mało prawdopodobne jest, aby wkrótce wrócił i ponownie zagrał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze