ManUtd.com

Erik ten Hag wyjaśnił wybór składu na mecz pucharowy z Reading

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United 28 stycznia o 21:00 zmierzy się na Old Trafford z Reading w ramach 4. rundy Pucharu Anglii. Szkoleniowiec gospodarzy, Erik ten Hag postanowił w przedmeczowym wywiadzie opowiedzieć o wyborze kadry na to spotkanie.

W kadrze meczowej nie ma Luke’a Shawa, lecz tym razem oprócz Anglika nagle zabrakło Scotta McTominaya. Zmiany zaszły także w pierwszej jedenastce, gdzie od pierwszych minut zobaczymy Harry’ego Maguire’a, zastąpi on Lisandro Martineza, który usiadł na ławce.

– [Branie FA Cup na poważnie] Nie wiem, czemu nie mamy tak robić. Chcemy wygrywać w każdym możliwym spotkaniu. Jeśli masz dobry zespół, to musisz dokonać odpowiedniej selekcji. Uważam, że mamy więcej niż tylko 11 graczy do wyjściowego składu. Myślę, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z tak napiętym terminarzem.

– Maguire wykorzystał okazję, którą otrzymał, lecz po Mistrzostwach Świat był chory. Nie powinienem wystawiać go dzisiaj, lecz otrzymał szansę i musi ją wykorzystać. Moim zdaniem robi on ogromne postępy i trenuje bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że zobaczymy to dzisiaj na boisku.

– Luke Shaw jest chory. Natomiast Scott McTominay zgłosił drobne problemy ze zdrowiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze