manutd.com

David Ornstein: Man Utd nie sprowadzi kolejnego gracza do pierwszego zespołu zimą. Elanga i Pellistri pozostaną na Old Trafford

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz portalu The Athletic, David Ornstein w poniedziałek z rana poinformował, że Manchester United nie jest zainteresowany dokonywaniem kolejnych transferów w celu wzmocnienia pierwszego zespołu. Klub z Old Trafford aktualnie ma pracować wyłącznie nad transferem młodego utalentowanego zawodnika.

Informacje ujawnione przez Ornsteina zaprzeczają wczorajszym wieściom z brytyjskiej prasy, gdzie informowano o próbach ściągnięcia kolejnego zawodnika do formacji ofensywnej. Klub z Old Trafford nie ma aktualnie szukać kolejnych transferów, co bezpośrednio ma się wiązać z blokowaniem wypożyczeń młodych graczy.

W zimowym oknie transferowym na Old Trafford zawitało dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest Jack Butland, który został sprowadzony jako zmiennik dla Davida de Gea w ramach wypożyczenia do końca sezonu z Burnley. Manchester United interesował się graczem od lata, lecz w towarzyskim starciu właśnie z “Czerwonymi Diabłami” Anglik doznał kontuzji i zmuszony był do odbycia dłuższej przerwy od piłki.

Kolejnym zimowym wzmocnieniem był Wout Weghorst. Burnley przedwcześnie zakończyło wypożyczenie napastnika do tureckiego Besiktasu, a następnie od razu wypożyczyło go do Manchesteru United. Jak na razie, zdobył on jedną bramkę w czterech spotkaniach w barwach klubu z Old Trafford.

Zdaniem Davida Ornsteina z portalu The Ahtletic klub z czerwonej strony Manchesteru nie zamierza dokonywać dalszych wzmocnień pierwszego zespołu. Wiąże się to z decyzją o zatrzymaniu na Old Trafford Facundo Pellistriego oraz Anthony’ego Elangi, którzy ostatnio łączeni byli z odejściem na wypożyczenie.

Od początku okna transferowego, szczególnie Elanga łączony był ze zmianą barw, co było skutkiem braku regularnej gry. Często w tej sprawie wymieniało się Borussię Dortmund, a według The Athletic w grze pozostaje jeszcze Everton, który w ostatnich dniach sprzedał do Newcastle United Anthony’ego Gordona.

Tymczasem “Czerwone Diabły” pracują nad transferem 16-letniego napastnika Cardiff City. Gabriele Biancheri reprezentuje aktualnie barwy Walii U-17, lecz może on zagrać także dla Anglii lub Włoch. Zawodnik miał już przejść testy medyczne przed finalizacją transferu, lecz od razu nie podpisze on profesjonalnej umowy.

Po dołączeniu do Manchesteru United złoży on podpis na kontrakcie dla zawodników młodocianych, a dopiero we wrześniu po jego 17. urodzinach otrzyma on umowę profesjonalną. 

Klub nie spieszy się z finalizacją transferu, gdyż nie musi się z nim wyrobić do końca okna transferowego, które kończy się 31 stycznia. “Czerwone Diabły” chcą przede wszystkim zabezpieczyć transfer młodego gracza i ubiec inne duże kluby, które mogłyby skusić się na jego usługi latem. 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze