Sky Sports

Erik ten Hag o urazie Eriksena: takie rzeczy się zdarzają na tym poziomie, musimy iść dalej

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag w ramach przedmeczowej konferencji zdecydował się skomentować ostatni poważny uraz Christiana Eriksena. Holender nie ukrywał, że kontuzja podstawowego zawodnika jest ciosem dla jego zespołu, lecz coś takiego nie może podłamać ducha ich drużyny.

Doświadczony rozgrywający Manchesteru United doznał urazu w ostatnim pucharowym spotkaniu z Reading. Napastnik rywali Andy Carroll brutalnie zatrzymał Eriksena, co poskutkowało urazem pomocnika. Za to wejście napastnik otrzymał tylko żółty kartonik, lecz po kilkunastu minutach został on usunięty z boiska za kolejne przewinienie.

Ostatnio ujawnione diagnozy sugerują, że powrotu gracza możemy spodziewać się pod koniec kwietnia lub na początku maja. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Erik ten Hag następująco opisał stratę jednego ze swoich pomocników.

– Oczywiście, że jest on rozczarowany tym faktem, my wszyscy jesteśmy rozczarowani, że tak to się zakończyło. Na tym poziomie takie rzeczy się zdarzają, więc musimy jakoś poradzić sobie z tą sytuacją.

– Tak jak powiedziałeś, sprowadzenie kogoś w ostatnim dniu okna transferowego nie jest proste. Poza tym nie da się zapobiec tak poważnym kontuzjom, jak ta Eriksena. W środkowej strefie boiska mamy jeszcze kilku zawodników, są to dobrzy gracze i mogą załatać dziurę.

– Tak, zgadzam się, że nie da się tak po prostu kogoś w stu procentach zastąpić. Każdy zawodnik ma swoje własne atuty, charakter oraz tożsamość. Każdy sprowadzony zawodnik na swój własny sposób załata taką dziurę. Oczywiście, nie oznacza, to, że będziesz odnosić mniejsze sukcesy.

– Jasne jest, że Christian Eriksen wiele wnosił do naszego zespołu, czynił go lepszym. Ma pewne cechy i ciężko będzie znaleźć takiego zawodnika. Przykładem jest jego udział w grze w ostatniej tercji lub umiejętności rozgrywania piłki.

– Sam wspomniałeś, że gra on [Fred] w reprezentacji z Casemiro. Moim zdaniem Brazylia nie jest słabym zespołem. Mają w czym wybierać w tej strefie boiska, lecz wolą stawiać na nich. Pokazuje to, że Fred ma jakość i może wiele wnieść do drużyny.

– Kilkukrotnie widać było to w klubie, np. meczach z Manchesterem City lub Tottenhamem. Kiedy wszedł na boisko w starciu z Reading, to od razu zdobył bramkę. Ma wiele użytecznych cech. Uważam, że duet Casemiro – Fred jest bardzo dobry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze