manutd.com

Oficjalnie: Marcel Sabitzer graczem Man Utd

, Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą oficjalnych kanałów poinformował o sfinalizowaniu wypożyczenia Marcela Sabitzera z Bayernu Monachium. Pobyt gracza na Old Trafford potrwa do czerwca, lecz zdaniem mediów nie zawarto w umowie opcji wykupu po sezonie.

Głównym powodem ściągnięcia pomocnika jest przede wszystkim załatanie dziury w kadrze zespołu Erika ten Haga. Wiąże się to z ostatnią kontuzją Christiana Eriksena, który po brutalnym wejściu Andy’ego Carrolla zmuszony był do opuszczenia przedwcześnie boiska.

W przeszłości Sabitzer miał okazję odwiedzić Old Trafford, kiedy to jeszcze reprezentował barwy RB Lipsk. Było to przy okazji starcia grupowego Ligi Mistrzów, a owe spotkanie zakończyło się pogromem niemieckiego zespołu. “Czerwone Diabły” pewnie wtedy wygrały aż 5:0! Gracz tego wieczoru udzielił następującego wywiadu przedmeczowego.

– Nie denerwuję się, ponieważ mecz rozpocznę na ławce. Wiem, że gdybym grał od początku, to na pewno będzie to inny mecz. Cieszę się, że mogę tutaj być, ponieważ jako dzieciak oglądałem spotkania z tego stadionu w telewizji i zawsze chciałem tutaj przyjechać.

– Bycie w zespole przeciwnym na tym obiekcie jest czymś wyjątkowym. Nie mogę się już doczekać starcia – dodał.

Łącznie w trakcie swojej kariery rozegrał on 443 spotkania, a w macierzystym zespole Bayernie 54 razy zakładał koszulkę “Bawarczyków”. Jest on także 68-krotnym reprezentantem Austrii. O swoim przejściu do Manchesteru United wypowiedział się następująco.

– Czasami w życiu musisz szybko podjąć bardzo ważne decyzje. Kiedy usłyszałem o takiej okazji, to wiedziałem, że postąpię właściwie. Jestem zawodnikiem, który lubi rywalizację. Chce wygrywać oraz pomóc drużynie w realizacji celów na ten sezon.

– Czuję, że jestem u szczytu mojej kariery piłkarskiej. Mogę wnieść do składu moje bogate doświadczenie oraz energię. Nie mogę się już doczekać początku współpracy z moimi nowymi kolegami oraz szkoleniowcem, aby pokazać, czym tak naprawdę jest Manchester United – dodał.

O pozyskaniu Austriaka wypowiedział się także dyrektor sportowy klubu John Murtough.

– Marcel jest zawodnikiem, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Sytuacja zmusiła nas do szybkiego działania. Wiemy, że jest to gracz z umiejętnościami oraz charakterem. Może wnieść wiele jakości do naszego składu oraz doświadczenia do szatni. Chcemy wszyscy powitać go w Manchesterze United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze