Zwycięski dwumecz w Carabao Cup. Man Utd jedzie na Wembley

Jakub Brzyski

Manchester United pokonał w rewanżu 2:0 Nottingham Forest. Oznacza to, że podopieczni Erika ten Haga wygrali dwumecz aż 5:0. Do gry po przerwie wrócili Jadon Sancho oraz Anthony Martial, który wpisał się tego wieczoru także na listę strzelców.

Pierwsze dwadzieścia minut było dość wyrównane w wykonaniu obu ekip, lecz z każdą kolejną minutą narastała przewaga Manchesteru United. Kluczową sytuacją w tej części meczu był kontakt Alejandro Garnacho z rywalem w polu karnym Nottingham. Argentyńczyk stracił równowagę po pchnięciu ręką, a sędzia nie wskazał na wapno.

W 34. minucie żółty kartonik otrzymał Fred. Brazylijczyk nadepnął na nogę rywala w okolicy połowy boiska. Było to kolejne przewinienie tego gracza, więc sędzia bez namysłu ukarał go kartką.

Kilka minut później przed szansą na zdobycie bramki stanął Antony. Manchester United otrzymał rzut rożny. Po walce w powietrzu w polu karnym futbolówka cofnęła się w okolice 18-metra. Okazję postanowił wykorzystać ustawiony poza polem karnym Brazylijczyk. Oddał on groźny strzał na bramkę, lecz po rykoszecie wyleciała ona poza boisko.

Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy świetną okazję bramkową wypracowali sobie gracze Nottingham Forest. Wpierw bez większych problemów przetransportowali oni piłkę w pole karne rywali. Później sprytnie ominęli górnym podaniem ustawionych na 5-metrze defensorów. Brak zimnej krwi oraz szczęście uratowały podopiecznych Ten Haga od straty bramki w tej sytuacji.

Pomimo odważnej gry obu ekip w pierwszej części meczu nie udało się żadnej ze stron zdobyć bramki dającej prowadzenie. W grze Manchesteru United pojawiały się liczne błędy oraz widoczny był chwilowy brak pewności siebie, co przekładało się na frustracje u graczy z Old Trafford.

Do nietypowego starcia na boisku doszło w 50. minucie. Bruno Fernandes mocnym wślizgiem próbował zatrzymać rywala, który rozpoczynał kontratak. Portugalczykowi udało się wybić piłkę, lecz przy okazji „sfaulował” swojego kolegę Antony’ego, który próbował nadgonić uciekającego mu rywala.

W 56. minucie w polu karnym gościu upadł Wout Weghorst. Zawodnik przez chwilę nie podnosił się z ziemi i sygnalizował przewinienie rywala. Na powtórce widać było, że podczas interwencji napastnik został kopnięty w kolano, lecz sędzia nie podyktował w tej sytuacji karnego.

Po czterech minutach strzał z bliskiej odległości na bramkę rywali oddał Alejandro Garnacho. Po dobrej zespołowej akcji skrzydłowy otrzymał piłkę w polu karnym. Z pomocą dryblingu i zwodów zgubił on defensora, co umożliwiło mu zmierzenie się sam na sam z bramkarzem.

Po tej akcji boisko opuścili Wout Weghorst, Garnacho oraz Antony. W ich miejsce pojawili się Marcus Rashford, Anthony Martial oraz Jadon Sancho. Zarówno dla Sancho, jak i Martiala jest to pierwsze spotkanie w seniorskim zespole od kilku spotkań.

W 68. minucie żółty kartonik za nieprzepisowe zagranie otrzymał Casemiro.

Kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Manchester United przeprowadził zabójczy kontratak. Martial zagrał piłkę w polu karnym do Rashforda, który od razu oddał silne uderzenie na bramkę. Piłka została zablokowana, lecz ze względu na rykoszet trafiła pod nogi Martiala. Francuz pewnie skierował ją do pustej części bramki.

Kilkadziesiąt sekund później po kolejnej zespołowej akcji bramkę zdobył Fred. Rashford w ostatnim momencie uratował uciekającą piłkę i zgrał ją w okolice 5-metra. Niepilnowany w tym sektorze boiska był Fred, który ciałem dopił piłkę do pustej bramki.

Erik ten Hag na ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścili Raphael Varane oraz Casemiro. W ich miejsce pojawili się obrońcy Victor Lindelof oraz Harry Maguire.

W 82. minucie gracze z Old Trafford dali się zaskoczyć. Napastnik Nottingham Forest wygrał wyścig ze swoimi rywalami i oddał silny strzał na bramkę. Tom Heaton wybronił uderzenie, lecz piłka nie opuściła terenu gry. Trafiła ona pod nogi innego gracza z Nottingham, lecz ten nie uderzył celnie i wybił piłkę ponad bramkę, pomimo nieobecności Heatona pomiędzy słupkami.

Manchester United – Nottingham Forest 2:0

Anthony Martial 72′, Fred 75′

Manchester United: Heaton – Wan-Bissaka, Martinez, Varane (79′ Maguire), Shaw – Casemiro (79′ Lindelof), Fred – Antony (60′ Sancho), Fernandes, Garnacho (60′ Rashford) – Weghorst (60′ Martial)

Rezerwowi: De Gea, Lindelof, Maguire, Malacia, Mainoo, Pellistri, Martial, Rashford, Sancho