manutd.com

Media: Raphael Varane wkrótce ogłosi zakończenie kariery reprezentacyjnej

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Francuskie „Le Parisien” donosi, że Raphael Varane wkrótce ma ogłosić zakończenie kariery reprezentacyjnej. Powodem odejścia z piłki międzynarodowej mają być czynniki związane ze zdrowiem oraz chęć poświęcenia czasu swojej rodzinie.

29-latek przez dekadę reprezentował barwy reprezentacji narodowej Francji, co przyniosło mu zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 roku oraz drugie miejsce na mundialu w Katarze w 2022 roku. Ustalił on ważny rekord, gdyż ma swoim koncie ma cztery trofea za wygranie Ligi Mistrzów oraz jedno za Mistrzostwo Świata.

Varane jest bardzo doświadczonym i utalentowanym środkowym obrońcą, lecz niestety jego największym problemem jest zdrowie. Zmniejszenie liczby spotkań w trakcie danego sezonu pozytywnie ma wpłynąć na jego zdrowie. Właśnie w tym celu wkrótce gracz ma ogłosić zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Przypomnijmy, że zawodnik ominął listopadowe mecze w Manchesterze United ze względu na uraz. Pierwotnie obawiano się o wyjazd zawodnika na Mistrzostwa Świata, lecz ostatecznie udało mu się wrócić i zagrać w barwach Francji.

Dodatkowo zawodnik chce poświęcić więcej czasu swojej rodzinie, co nie jest możliwe ze względu na wyjazdy z reprezentacją. Oprócz tego porażka w finale Mistrzostw Świata miała negatywnie na niego wpłynąć i to właśnie od tego miał rozpocząć rozmyślenia o swojej przyszłości w kadrze narodowej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze