manutd.com

Oficjalnie: Raphael Varane zakończył karierę reprezentacyjną

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zawodnik Manchesteru United Raphael Varane zdecydował poinformować w mediach społecznościowych o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. 29-latek w barwach Francji świętował m.in. zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 roku.

Oświadczenie Raphaela Varane’a

– Reprezentowanie naszego wspaniałego kraju przez dekadę było ogromnym zaszczytem. Zawsze jak przychodziło mi założyć niebieską koszulkę, to czułem ogromną dumę. Wraz z tym uczuciem szedł obowiązek dawania z siebie wszystkiego, grania z miłości i wygrywania za każdym razem, kiedy byłem na murawie. Rozmyślałem o tym dniu od kilku miesięcy i ostatecznie zdecydowałem, że jest to odpowiedni moment, aby przejść na piłkarską emeryturę w piłce międzynarodowej.

– Pamiętam, jak za dzieciaka śledziłem poczynania kadry Francji 98′. Tamci gracze zapewnili nam niesamowite emocje. Marzyłem o tym, aby stać się takim bohaterem jak oni. 20 lat później doświadczyłem jednego z najpiękniejszych dni w moim życiu i to napełniło mnie dumą. Przywieźliśmy puchar do domu! Nigdy nie zapomnę tego dnia i nadal pamiętam, jakie emocje nam towarzyszyły 15 lipca 2018 roku. Był to jeden z najwspanialszych i najbardziej zapadających w pamięć momentów mojego życia.

– Tamto zwycięstwo, które wspólnie odnieśliśmy, nigdy nie byłoby możliwe, gdyby nie obecność Didiera Deschampsa, innych członków reprezentacji oraz reszty sztabu szkoleniowego, którzy dumnie reprezentowali te barwy. Jednak najważniejsze jest to, że nie byłoby tego zwycięstwa bez tych wszystkich ludzi, którzy pomogli mi w trakcie tej przygody. Zapał, świętowanie oraz widok kibiców po przywiezieniu trofeum do Francji pozostaną ze mną do końca. Nawet po porażce w ostatnim finale powitaliście nas we Francji jak bohaterów. Wszystkim i każdemu z osobna, wielkie dzięki!

– Będzie brakować mi tych chwil, lecz nadszedł czas, aby szansę otrzymał ktoś z nowego pokolenia. Mamy grupę utalentowanych młodych graczy, którzy są gotowi na przejęcie pałeczki. Oni zasługują na szansę oraz potrzebują waszego wsparcia.

– Z głębi serca, dziękuję wam. Rafa

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze