manutd.com

Luke Shaw po wygranej z Crystal Palace: doping fanów dodał nam skrzydeł

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Lewy obrońca Manchesteru United Luke Shaw w pomeczowym wywiadzie postanowił opowiedzieć o spotkaniu z Crystal Palace ze swojej perspektywy. Zawodnik podziękował fanom, gdyż jego zdaniem to ich doping był kluczowym czynnikiem pod koniec spotkania.

„Czerwone Diabły” pomimo gry w 10 dowiozły do końca korzystny rezultat 2:1, co dało podopiecznym Erika ten Haga bardzo ważny komplet punktów. Bramki tego dnia dla gospodarzy zdobyli Bruno Fernandes, który wykorzystał rzut karny oraz Marcus Rashford.

Bardzo kontrowersyjnym momentem w trakcie spotkania było wyrzucenie z boiska Casemiro, który podczas przepychanki zdaniem sędziego podduszał jednego z rywali. Oprócz opuszczenia murawy został on także zawieszony na trzy kolejne krajowe starcia.

– Oczywiście, pod koniec spotkania czułem się pewniejszy, ponieważ tłum zgromadzony na Old Trafford zaczął nas dopingować, a to dodało nam skrzydeł. To dało nam energię na kolejne 20 minut. Właśnie dlatego tak kocham i cieszę się z gry przed tymi trybunami – mówił Luke Shaw dla MUTV.

– Czuliśmy, że byli tam z nami. To oni dostarczyli nam kolejne pokłady energii, a to nam pomogło w ostatnich 20 minutach. Jeśli zobaczysz sobie ponownie wyłącznie ostatnie 20 lub 5 minut, to przekonasz się, ile fani potrafią dać. Są to bardzo ważne trzy punkty. Fani zrobili to, co było ich zadaniem, czyli wspierali nas przez cały wieczór.

– [Czerwona kartka dla Casemiro] Szczerze mówiąc, było tam wiele osób i nie potrafiłem ogarnąć, co tam się działo. Wielu zawodników na boisku zastanawiało się, o kogo chodzi. Ktoś wspomniał o Casemiro. Kiedy sędzia zmierzał w kierunku monitora, to chyba wszyscy wiedzieli, że nie zakończy się to dobrze.

– Jesteśmy niesamowicie rozczarowani straceniem go. Uważam, że jest to idealna okazja dla kogoś innego, aby dobrze się zaprezentować i wypracować sobie miejsce w składzie. Muszą pokazać swoją jakość oraz powód, dlaczego nadal mają tutaj grać.

– [Marcus Rashford] Jest w świetnej formie, a ostatnio nauczył się jeszcze, gdzie musi się pojawić na boisku, aby zdobyć gola. Aktualnie jest nie do zatrzymania i jest kluczową postacią tego zespołu oraz naszej formy. Reszta zależy już od niego. Mam nadzieję, że nadal będzie zdobywać bramki dla nas oraz utrzyma formę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze