manutd.com

“MEN”: Casemiro może ominąć finał Carabao Cup z Newcastle United

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“Manchester Evening News” donosi o możliwości, że Casemiro nie zagra w nadchodzącym finale Pucharu Ligi Angielskiej z Newcastle United. Wiąże się to z przedłużeniem jego zawieszenia przez organy kontrolne w Anglii.

Na chwilę publikowania tekstu Casemiro nadal jest zawieszony na trzy kolejne spotkania w rozgrywkach krajowych. Pomocnika na pewno nie zobaczymy w starciach z Leeds United (Old Trafford oraz wyjazd) i Leicester City, które rozegrane zostaną w ramach Premier League.

Samo zawieszenie jest efektem czerwonej kartki, którą otrzymał on w ostatnim wygranym starciu z Crystal Palace. Zawodnik podczas grupowej szamotaniny trzymał obie dłonie na szyi Willa Hughesa. Nieczyste zagranie gracza zauważyli sędziowie VAR. Główny arbiter spotkania ostatecznie zdecydował się na zobaczenie powtórki, a po niej wyrzucił Casemiro z boiska.

Brazylijczyk w następnych tygodniach będzie dostępny na dwumecz z Barceloną w Lidze Europy, lecz jego występ w finale Carabao Cup stoi pod znakiem zapytania. Istnieje szansa, że jego zawieszenie zostanie wydłużone, co poskutkowałoby ominięciem ważnego meczu z Newcastle United.

Zdaniem “Manchester Evening News” w przypadku złożenia apelacji przez Manchester United oraz odrzucenia tego wniosku przez organ dyscyplinarny FA zawodnik zostanie ukarany przedłużeniem zawieszenia o jeden mecz. Przypomnijmy, że Erik ten Hag w pomeczowych wypowiedziach zasugerował, że “Czerwone Diabły” rozważą odwołanie się od decyzji sędziego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze