manutd.com

Manchester United nie odwoła się od zawieszenia Casemiro

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag podczas rozmowy z mediami poinformował, że Manchester United zdecydował się nie odwoływać do organu dyscyplinarnego FA w sprawie zawieszenia Casemiro. Oznacza to, że pomocnik nie zagra w najbliższych trzech krajowych starciach.

Były zawodnik Realu Madryt został wyrzucony z boiska w 70. minucie starcia z Crystal Palace. Po powtórce VAR arbiter główny dopatrzył się duszenia Willa Hughesa przez Brazylijczyka. W rezultacie otrzymał on od razu czerwoną kartkę oraz zawieszenie na trzy spotkania w kraju.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiło się wiele dyskusji, czy klub z Old Trafford odwoła się od tej decyzji. W pomeczowych wypowiedziach Erik ten Hag sam to zasugerował, lecz wiązało się z tym ryzyko. W przypadku odrzucenia apelacji zawieszenie pomocnika zostałoby wydłużone o jedno spotkanie, czyli nadchodzący finał Carabao Cup.

– Według mnie nie jest to odpowiednia decyzja. Uważam, że nie mamy szans pod kątem prawnym – mówił Erik ten Hag przed starciem z Leeds United.

W takim wypadku Casemiro nie zagra w dwóch meczach ligowych z Leeds United oraz w pojedynku z Leicester City. Zawieszenie zawodnika obejmuje tylko rozgrywki krajowe, więc będzie on dostępny na dwumecz Ligi Europy z Barceloną. Brazylijczyk na boiska angielskiej wróci na wcześniej wspomniany finał Carabao Cup z Newcastle United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze