manutd.com

Raphael Varane o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. „Zmiana selekcjonera nie wpłynęłaby na moją decyzję”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Środkowy obrońca Manchesteru United Raphael Varane postanowił w wywiadzie dla CANAL+ opowiedzieć o swojej decyzji o odejściu z piłki międzynarodowej. Zawodnik podtrzymuje, że w głównej mierze kierował się sprawami prywatnymi.

Zawodnik w minionym tygodniu niespodziewanie poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Przez dekadę Raphael Varane reprezentował barwy Francji, co przyniosło mu dwa finały Mistrzostw Świata oraz jedno trofeum za wygranie mundialu.

Podczas rozmowy z CANAL+ defensor został zapytany, czy zmieniłby zdanie, gdyby reprezentację Francji poprowadził inny szkoleniowiec, w tym Zinedine Zidane. Varane podtrzymał swoje zdanie i podkreślił, że przesądziły przede wszystkim sprawy osobiste.

– [Zatrudnienie innego selekcjonera] Nie, to by niczego nie zmieniło. Zdecydowały sprawy osobiste – mówił Raphael Varane.

– Nie jest to związane ze sprawami poza boiskowymi. Nie wiążę się to także z innymi graczami, z ich karierami reprezentacyjnymi, przedłużeniem kontraktu menedżera, czy innymi sprawami związanymi z federacją. Te kwestie nie są w ogóle związane z moją decyzją, która tyczy się spraw prywatnych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze