manutd.com

Teddy Sheringham: Casemiro przypomina mi Roya Keane’a

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United bardzo długo zmagał się z brakiem klasowego defensywnego pomocnika. Lukę na tej pozycji wypełnił dopiero transfer Casemiro, który świetnie wpasował się w zespół Erika ten Haga i szybko stał się kluczowym zawodnikiem „Czerwonych Diabłów”.

Pomocnik mimo swoich bardzo dobrych występów ma jedną wadę – dostaje w ostatnim czasie niepotrzebne upomnienia od arbitrów. W dwóch spotkaniach z Crystal Palace Brazylijczyk otrzymał zółtą i czerwoną kartkę, które wyeliminowały go kolejno ze spotkania z Arsenalem, a następnie z trzech meczów ligowych. Takie zachowanie sprawiło, że Teddy Sheringham odnalazł w Casemiro pierwiastek jego byłego klubowego kolegi – Roya Keane’a.

– Wszystko, co mogę powiedzieć o Casemiro, to to, że jest jak Roy Keane. Zawodnik, którego brakowało Manchesterowi United przez ostatnie osiem lat. To generał środka pola, który jest wciąż głodny gry, którą również doskonale rozumie i wie, co zrobić, aby jego drużyna prezentowała się najlepiej jak potrafi – stwierdził były napastnik dla talkSPORT.

Casemiro jak na razie rządzi w środku pola, lecz jeśli chodzi o czerwone kartki, to ma jeszcze sporo do „nadrobienia”. Roy Keane podczas gry w Manchesterze United zdobył ich aż 13. Miejmy nadzieję, że Brazylijczyk nie zbliży się do tego osiąnięcia.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze