ManUtd.com

„Daily Mail”: Katarczycy chcą zdeklasować rywali w wyścigu o wykup Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Katarczycy wkrótce mają złożyć ofertę nie do odrzucenia Glazerom, informuje dziennik “Daily Mail”. Inwestorom ze wschodu ma bardzo zależeć na wykupieniu udziałów amerykańskich właścicieli Manchesteru United.

Chociaż oficjalne ogłoszenie twierdzi, że właściciele szukają tylko alternatyw strategicznych dla klubu i rozważą m.in. jego sprzedaż, to na chwilę obecną wszystkie doniesienia medialne sugerują, że pozbycie się akcji klubu ma być głównym celem obecnych właścicieli. Potwierdzeniem tej teorii miało być ostrożne podejście oraz niechęć do zimowych transferów.

W przypadku odejścia Glazerowie zostawią klub zadłużony, a nowi potencjalni właściciele oprócz atrakcyjnej oferty musieliby zmierzyć się z owym zadłużeniem oraz inwestycją w zespół Erika ten Haga. Dotychczas w tej sprawie wymieniało się inwestorów z Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych oraz wiernego fana klubu Sir Jima Ratcliffa

Zdaniem “Daily Mail” do wyścigu o wykupienie klubu z rąk rodziny Glazerów przystąpić mieli Katarczycy, którzy podobnie jak ich odpowiednicy z Arabii Saudyjskiej operują miliardowymi majątkami. Kupcy z Kataru mają złożyć ofertę “nie do odrzucenia” właścicielom Old Trafford, która zarazem przebije wielokrotnie wszystkie dotychczas złożone.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Glazerowie oczekują oferty minimalnej na poziomie 6 miliardów funtów. Natomiast wyciągnięcie klubu z zadłużenia, przebudowa Old Trafford, dalsze inwestycje w zespół oraz pozostałe wydatki mogą sięgnąć kolejnych 2 miliardów funtów. Jednakże takie koszty nie powinny stanowić problemów dla katarskich inwestorów.

Źródła “Daily Mail” donoszą, że władze klubu, w tym Glazerowie mieli spotkać się z Katarczykami podczas ostatnich Mistrzostw Świata, które rozgrywane były właśnie w Katarze. W ekskluzywnym hotelu miało dojść wtedy do pierwszych rozmów, a ostatnio Joel Glazer został sfotografowany w towarzystwie jednego z katarskich szejków.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze