manutd.com

Na jakiej pozycji Marcus Rashford zagra na Elland Road? “Zdobywa gole z każdej strony”

Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag został zapytany o pozycje Marcusa Rashforda, po tym jak ten drugi zdobył swoją dwudziestą bramkę w sezonie w zremisowanym 2:2 starciu z Leeds United.

Anglik może zagrać na praktycznie każdej pozycji w ofensywie i tym razem było to prawe skrzydło, podczas gdy po lewej stronie biegał Alejandro Garnacho. Było to spowodowane nieobecnością kontuzjowanego Antony’ego.

Marcus w drugiej połowie przeniósł się na lewą stronę, a skończył ostatecznie jako środkowy napastnik, podczas gdy rolę skrzydłowych przejęli Jadon Sancho oraz Facundo Pellistri.

Niezwykła forma 25-latka niewątpliwie była jednym z tematów wiodących po tym spotkaniu. Erik ten Hag nie zgodził się z sugestią, że Rashford jest mniej efektywny po prawej stronie boiska.

– Przeciwko Burnley strzelił gola, grając na prawej stronie. Świetną bramkę. Marcus może strzelić z każdej pozycji, to nie ma znaczenia czy gra po prawej stronie, lewej, czy na środku. Zdobywa gole z każdego miejsca i tym razem znów to zrobił.

– Ciężko jest to teraz przeanalizować, ale po dokonaniu zmiany sprawiliśmy kłopoty naszym rywalom, ponieważ zmieniła się dynamika spotkania. Obrońcy byli przyzwyczajeni do czegoś innego.

– Muszą przewidywać jak będzie postępowała gra ofensywa, a w pewnym momencie nagle wszystko się zmieniło. Nie tylko Rashford zmienił pozycję, na boisku pojawili się Jadon Sancho oraz Facundo Pellistri. To odmieniło grę, tak samo zrobiliśmy w niedzielę i on wykorzystał tę sytuację.

Holenderski menedżer został zapytany o to, czy Rashford rozpocznie starcie na Elland Road jako środkowy napastnik.

– Najpierw musimy przeanalizować to spotkanie i dopiero wtedy wyciągniemy wnioski. Zobaczymy w jakiej sytuacji jest nasz skład i rozpoczniemy przygotowania.

– Bardzo mnie cieszy, że Marcus strzela z każdej pozycji. Widzicie jego statystyki, widzicie, że strzela gola z prawej strony, z lewej i ze środka. To nie ma znaczenia. Zawsze będzie dobrą opcją do wystawienia na prawym skrzydle. Możemy zmieniać jego pozycję i tym samym wprowadzać różną dynamikę do spotkania.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze