manutd.com

David de Gea po zwycięstwie z Leeds United: To był idealny dzień

Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Spotkanie przeciwko Leeds United było jubileuszowym dla Davida de Gei, gdyż rozegrał on 400. spotkanie w Premier League. Bez wątpienia było to udane popołudnie dla Hiszpana, gdyż zachował czyste konto a Manchester United zdobył 3 punkty na Elland Road. Bramkarz podzielił się swoim zadowoleniem w pomeczowych wypowiedziach.

– To niesamowite. Dzisiaj nie chodziło o moje 400 spotkań, dzisiaj liczyło się zwycięstwo. Udało nam się wygrać, a ja rozegrałem swój 400. mecz, to idealny dzień.

– Wiedzieliśmy, że utrzymanie czystego konta i strzelenie pierwszej bramki będzie dla nas bardzo ważne. Luke Shaw perfekcyjnie dośrodkował, jest w bardzo dobrej formie. A Rashy jest w gazie. Zdobywa bramki, pomaga drużynie, biega, pressuje. Myślę, że gra na najwyższym poziomie.

– To było ogromnie ważne trafienie, po nim kontrolowaliśmy spotkanie. Strzeliliśmy jeszcze kilka goli. Tak, był to idealny dzień.

– Przeciwnicy mieli 10-15 minut, podczas których stworzyli parę okazji. Wywierali na nas presje, co nie było łatwe.

– Miałem kilka interwencji, a później zespół strzelił świetnego gola. Atmosfera tutaj była niesamowita, to było wyjątkowe zwycięstwo i jestem bardzo, bardzo szczęśliwy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze