manutd.com

Wpłynęła pierwsza oferta wykupu Man Utd. Katarczycy chcą 100% akcji klubu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W piątek wieczorem zostaliśmy poinformowani o pierwszej oficjalnej ofercie ws. kupna Manchesteru United. O wykup wszystkich akcji klubu starać się ma Szejk Jassim Bin Hamad Al Thani. Katarczyk chce “przywrócić” “Czerwone Diabły” w należyte miejsce. 

Informacje medialne o piątkowym terminie w sprawie składania ofert za Manchester United okazały się prawdziwe. W oświadczeniu poinformowano, że Szejk Jassim Bin Hamad Al Thani złożył ofertę za klub z Old Trafford. Dodatkowo ujawniono jeszcze, że Katarczyka interesuje wykupienie wszystkich akcji klubu.

Oświadczenie

– Szejk Jassim Bin Hamad Al Thani dzisiaj potwierdził złożenie oferty w sprawie wykupu 100% akcji klubu piłkarskiego Manchester United.

– Oferta wiąże się z planami przywrócenia klubu w należyte miejsce oraz sukcesów zarówno na, jak i poza boiskiem. Oprócz tego skupi się ona na ponownym umieszczeniu fanów w sercu klubu piłkarskiego Manchester United.

– Oferta będzie całkowicie wolna od długów. Z pomocą fundacji Szejka Jassima planowane są inwestycje w zespoły, centrum treningowe, stadion i lepszą infrastrukturę, co przełoży się na lepsze doświadczenia dla fanów oraz innych wspierających klub.

– Wizją jest, aby Manchester United był znany z doskonałej piłki oraz uważany był za największy klub na świecie. Szczegóły oferty zostaną ujawnione, gdy nadejdzie odpowiednia chwila, czyli kiedy przetarg wejdzie w kolejną fazę.

Nieoficjalnie w mediach mówi się, że oferta katarskiego Szejka ma wynieść około 4,5 miliarda funtów. Tymczasem katarskie źródła sportowe donoszą, że oferta ta może nawet wynieść 5 mld funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze