fcbarcelona.com

Xavi po meczu z Manchesterem United: to jedna z najlepszych drużyn w Europie

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Trener Barcelony, Xavi, był pod wrażeniem występu Manchesteru United w emocjonującym meczu na Camp Nou zakończonym remisem 2:2. Pierwszy mecz fazy play-off Ligi Europy był emocjonujący i niewątpliwie jest dobrą zapowiedzią rewanżu na Old Trafford w przyszły czwartek.

Obie drużyny zaprezentowały najwyższy poziom i zachwyciły tłum ponad 90 000 fanów, którzy zgromadzili się na stadionie.

– Manchester United jest jedną z najlepszych drużyn w Europie. Pracują świetnie jako zespół. Są odpowiednio prowadzeni przez dobrego trenera i rywalizowaliśmy z nimi z tą samą intensywnością, dorównując im pod wieloma względami.

– Jestem zadowolony z odrobienia strat w końcówce, ponieważ w przeszłości bywały momenty, kiedy poddawaliśmy się przy niekorzystnym dla nas wyniku. Stawka będzie wysoka na Old Trafford, ale jestem dumny, że daliśmy dziś z siebie wszystko.

– Są [Manchester United] niesamowici w przejściach, więc chcieliśmy ich uniknąć przez wywieranie presji. Czasami nam się to udawało, ale to świetni zawodnicy. Marcus Rashford, Bruno Fernandes, który jest świetny w długich podaniach. Myślę, że to zawodnicy na wysokim poziomie i graliśmy przeciwko świetnej drużynie.

– Duży szacunek dla niego [Erika ten Haga], ale my również stworzyliśmy wiele okazji. Był to bardzo dobrze dopasowany mecz, bardzo wyrównany. Mam mieszane uczucia, ponieważ mogliśmy wygrać i strzelić więcej bramek – powiedział Xavi na pomeczowej konferencji prasowej.

Trener Barcelony uważa, że mecz rewanżowy będzie równie trudny dla jego zespołu, a klub z Katalonii będzie musiał poradzić sobie bez Pedriego i Gaviego.

– Zapowiada się bardzo intensywny mecz na Old Trafford, a nawet intensywniejszy niż pierwszy. Jedziemy na Old Trafford, aby rywalizować i zobaczymy co z tego wyniknie. To był wyrównany mecz z trudnym rywalem, jednym z najlepszych w Europie. Jestem obecnie dumny z mojego zespołu, pomimo remisu.

– Chcieliśmy ich zaskoczyć składem. Manchester United ma potężny arsenał i świetny zespół z zawodnikami na wysokim poziomie i niesamowitym trenerem – dodał Xavi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze