Getty Images

Facundo Pellistri: zapamiętam mój debiut na długo

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Facundo Pellistri zadebiutował w barwach Manchesteru United 10 stycznia w meczu Carabao Cup przeciwko Charlton Athletic. Młody Urugwajczyk wystąpił tylko w ostatnich 10 minutach spotkania, ale zaliczył asystę przy trafieniu Marcusa Rashforda na 2:0.

W wywiadzie dla „United Review” Pellistri wspomina wieczór, który uważa za doskonały.

– To było niesamowite, ponieważ długo czekałem na ten moment. Cieszyłem się z bycia na boisku i grania w barwach Manchesteru United. Dostałem około 10 minut szansy, ale byłem wielokrotnie przy piłce i zaliczyłem asystę przy golu Rashforda.

– Wspaniałe uczucie, zdecydowanie zapamiętam tę noc. Za każdym razem, gdy będę trenował i za każdym razem, gdy będę grał w meczu, będę pamiętał tę noc, ponieważ było to niesamowite przeżycie – dodał Pellistri.

Pellistri jest jednym z grona młodych zawodników, którzy dostają szanse w pierwszej drużynie pod wodzą Erika ten Haga podobnie jak Alejandro Garnacho i Kobbie Mainoo.

– Trenowanie pod wodzą Erika ten Haga jest kapitalne, ma bardzo dobrą mentalność. W pierwszych dniach, kiedy tu przybył, był bardzo bezpośredni ze swoimi pomysłami. Myślę, że wyglądamy, jak byśmy rozumieli jego pomysły na boisku w każdym meczu. Ma wizję, mówi cały czas co musisz poprawić i myślę, że to jest sposób, w jaki możemy dostać się na szczyt.

– Treningi są dobrze prowadzone, mentalność jest dobra i myślę, że menedżer i cały personel są tutaj, aby uczynić rzeczy lepszymi i miejmy nadzieję, że tak będzie – stwierdził Urugwajczyk.

Oprócz debiutu w meczu z Charltonem, Pellistri zadebiutował w Premier League w meczu z Leeds United, który „Czerwone Diabły” zremisowały 2:2.

Urugwajczyk może ponownie otrzymać szansę w niedzielnym starciu z Leicester City, ale niezależnie od okazji zawodnik podkreśla, że jego głównym celem jest pomoc w zdobyciu trzech punktów.

– Wspaniale było zadebiutować w lidze, ale byłem bardziej skupiony na pomocy drużynie w tym meczu. Remis nie jest satysfakcjonujący, ale sposób w jaki zremisowaliśmy nie był najgorszy – dodał 21-latek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze