ManUtd.com

Oświadczenie INEOS ws. kupna Manchesteru United

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Korporacja INEOS opublikowała medialne oświadczenie, w którym potwierdza ostatnie doniesienia w sprawie złożenia oferty za Manchester United. W oświadczeniu jasno zakomunikowano, że celem potencjalnych nabywców jest wygranie Ligi Mistrzów.

W piątek o 23:00 minął termin składania wstępnych ofert za wykup akcji Manchesteru United. Wpierw poinformowano o ofercie z Kataru, która została od razu potwierdzona przez zainteresowanego klubem Szejka Jassima Bin Hamada Al Thaniego.

Następnie The Athletic ujawniło, że Sir Jim Ratcliffe, który łączony był wielokrotnie z przejęciem klubu z Old Trafford, wraz z INEOS złożył ofertę kupna akcji Manchesteru United. Firma potwierdziła złożenie oferty dzisiaj z rana w oświadczeniu dla mediów.

Oświadczenie INEOS

– Możemy potwierdzić, że Sir Jim Ratcliffe wraz z INEOS złożył ofertę w celu przejęcia większości akcji klubu sportowego Manchester United. W procesie długoterminowym chcemy być opiekunem Manchesteru United w relacji z kibicami oraz społeczeństwem.

– Mamy ambicje i chcemy rywalizować, a w tym celu zamierzamy zainwestować w Manchester United, aby ponownie stworzyć z nich klub numer jeden na całym świecie. Wiemy, że zarządzanie klubami w tym kraju jest na rozdrożu, więc chcemy pomóc i przewodzić w pisaniu nowego rozdziału.

– Bazując na angielskiej kulturze gry w piłkę, chcemy stworzyć wyznacznik modernistycznego, progresywnego i bazującego na fanach stylu zarządzania klubem. Chcemy, aby Manchester United był dumny ze swojej historii, korzeni północno-zachodniej Anglii oraz, aby samo miasto Manchester ponownie należało do “Czerwonych Diabłów”. Naszym celem jest wygranie Ligi Mistrzów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze