manutd.com

The Athletic: Sir Jim Ratcliffe z oficjalną ofertą wykupienia Manchesteru United

tompast Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Sir Jim Ratcliffe, jeden z najbogatszych Brytyjczyków na świecie, złożył oficjalną ofertę wykupienia udziałów Manchesteru United od rodziny Glazerów – informuje serwis internetowy The Athletic.

Mający 70 lat Ratcliffe, który deklaruje, że od dziecka kibicuje ekipie “Czerwonych Diabłów”, dołączył w ten sposób do właśnie rozpoczynającego się wyścigu o przejęcie klubu.

Raine Group, firma odpowiedzialna za proces sprzedaży Manchesteru United w imieniu rodziny Glazerów, na piątek wyznaczyła tzw. “miękki deadline” składania pisemnych ofert. W piątkowy wieczór pojawiła się informacja o pierwszej oficjalnej ofercie – jej autorem był katarski Szejk Jassim Bin Hamad Al Thani.

Sir Jim Ratcliffe ma już doświadczenie w dziedzinie prowadzenia klubu piłkarskiego, jednak na dużo niższym poziomie niż przejęcie Manchesteru United. Jego firma INEOS jest bowiem w posiadaniu akcji francuskiej Nicei oraz szwajcarskiej Lozanny.

W ubiegłym roku Brytyjczyk był przymierzany do wykupienia udziałów londyńskiej Chelsea od rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. Ostatecznie “The Blues” trafiły w ręce Amerykanina Todda Boehly’ego i koncernu Clearlake Capital.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze