manutd.com

Michael Owen: nie powinno się wykluczać Manchesteru United z walki o tytuł mistrzowski

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Michael Owen twierdzi, że Manchesteru United nie powinno się wykluczać z wyścigu o tytuł mistrzowski, nawet jeśli tracą obecnie osiem punktów do liderującego Arsenalu.

Walka o zwycięstwo w Premier League trwa w najlepsze i właśnie poznaliśmy jej kolejny akt. W sobotę Arsenal dwukrotnie odrabiał starty w starciu z Aston Villą, aby ostatecznie wygrać mecz 4:2. Tymczasem Manchester City zaledwie zremisował z Nottingham Forest po golu Chrisa Wooda w 84. minucie.

Michael Owen komentował to wszystko na gorąco w Premier League Productions

– To niesamowite, czyż nie? Widzimy ich z wynikiem 52 punktów, który jest naprawdę dobry. Nie wydaje się jednak, żeby byli zadowoleni z tego i znajdowali się na szczycie swoich możliwości, mówię o Manchesterze City.

– A Arsenal, nawet pomimo kilku kiepskich wyników w ostatnim czasie, prawdopodobnie czuje teraz pewność siebie. Zdobyli kilka punktów przewagi nad Manchesterem City w spotkaniu, które prawdopodobnie było trudniejsze.

– Jeśli jednak cofniemy się w czasie o miesiąc, to trzeba powiedzieć, że Manchester City mocno ich skarcił, skoro tracą teraz tylko dwa punkty. Wcześniej ta przewaga była bardziej znacząca.

– Wszyscy wiemy, że czeka nas wiele wzlotów, upadków i zakrętów. Nikt jednak nie wspomina Manchesteru United. Manchester City jest oczywiście zaangażowany w walkę o tytuł, a jeśli Manchester United wygra swój mecz, to będą tracić do nich tylko trzy punkty, więc w tej chwili nie można niczego wykluczać. Trzeba jednak powiedzieć, że Arsenal zajmuje miejsce kierowcy.

Manchester United ma obecnie 46 punktów, ale czeka ich jeszcze mecz z Leicester City. Podopieczni Erika ten Haga notują niezłą formę, wygrywając siedem spotkań i przegrywając zaledwie jedno z ostatnich dziesięciu. Jeśli pokonają „Lisy”, to znajdą się trzy punkty za swoimi lokalnymi rywalami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze