Reuters

„Daily Express”: Manchester United postawił ultimatum Davidowi de Gei

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Źródła podają, że Manchester United zwiększył swoją ofertę dla Davida de Gei w celu przedłużenia kontraktu, chociaż plany awaryjne są w gotowości, jeśli Hiszpan odmówi podpisania umowy.

Klub w ciągu ostatnich kilku lat wyrobił zwyczaj umieszczania opcji przedłużenia kontraktu o rok w umowach swoich zawodników, aby uniknąć scenariusza ich odejścia za darmo. Kontrakty Diogo Dalota, Freda, Marcusa Rashforda i Luke’a Shawa pierwotnie miały wygasać po zakończeniu obecnego sezonu, lecz w grudniu klub poinformował o aktywowaniu klauzuli przedłużenia umów czterem zawodnikom o rok. Umowa de Gei okazała się być bardziej skomplikowana.

Bramkarz jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie z umową wartą około 300 tysięcy funtów tygodniowo. Klub chce obniżyć pensję Hiszpanowi, aby była bardziej zbliżona do innych w zespole.

Negocjacje trwają już od kilku miesięcy, a de Gea może obecnie rozmawiać z potencjalnymi klubami na temat wolnego transferu latem. „Czerwone Diabły” wydają się przygotowywać na wszystkie możliwości, a „The Sun” informuje, że w przypadku odejścia bramkarza, celem drużyny z Old Trafford będzie zakup Illana Mesliera z Leeds United.

Mówi się, że zarząd widzi w Francuzie długoterminowego następcę de Gei. Meslier został pozyskany przez Leeds United za zaledwie 5 milionów funtów w 2020 roku i od tego czasu stał się jednym z najzdolniejszych młodych bramkarzy w światowym futbolu.

W związku z tym, że klub z Yorkshire jest zagrożony spadkiem, kilku zawodników prawdopodobnie będzie rozważać swoją przyszłość, jeśli dojdzie do relegacji. Man United mógłby skorzystać z ewentualnego spadku Leeds United, wykonując ruch w stronę Mesliera.

Źródła podają również, że preferencją zespołu jest skłonienie Hiszpania do podpisania nowej umowy. Uważa się, że złożyli ofertę wartą 250 tysięcy funtów tygodniowo.

Pozycja Hiszpana stanęła pod znakiem zapytania podczas rządów Ole Gunnara Solskjaera, a Dean Henderson naciskał na zajęcie jego miejsca w bramce. Henderson został jednak wypożyczony do Nottingham Forest i wygląda na to, że tego lata opuści klub na stałe.

W międzyczasie de Gea ponownie stał się jednym z najlepszych bramkarzy w Europie pod wodzą Erika ten Haga i pochwalił trenera za atmosferę, jaką stworzył w drużynie.

– Miewałem bardzo trudne momenty w klubie. Teraz czerpię radość. Jest wspaniale. Duch drużyny jest niesamowity, a atmosfera jest wspaniała. Wszyscy myślą i grają w ten sam sposób.

– Dobry menedżer i dobrzy zawodnicy, którzy wnoszą do zespołu doświadczenie. Piłkarze którzy chcą piłki i dobrze nią operują – to mieszanka wszystkiego. Każdy walczy do samego końca. Wspaniale jest oglądać zespół grający i osiągający dobre wyniki. Mamy świetną passę – stwierdził Hiszpan.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze