manutd.com

Erik ten Hag poinformował o kontuzji Harry’ego Maguire’a

Jakub Solosz
Zmień rozmiar tekstu:

W meczu przeciwko Leicester City nieobecny był Harry Maguire. Menedżer Manchesteru United wyjaśnił przyczynę jego nieobecności oraz ujawnił, że leczy on kontuzję.

Podczas ogłaszania składów na domowy mecz Premier League Manchesteru United z Leicester City, nie pojawiło się nazwisko Harry’ego Maguire’a. Menedżer drużyny, Erik ten Hag, dokonał odświeżenia składu pomiędzy etapami play-off Ligi Europy, co skutkowało pięcioma zmianami w wyjściowej jedenastce „Czerwonych Diabłów” w porównaniu do drużyny, która zremisowała 2:2 na Camp Nou. Mimo że Maguire miał szansę zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi, nie został nawet umieszczony na ławce rezerwowych.

Podczas wywiadu dla MUTV godzinę przed rozpoczęciem meczu, Erik ten Hag ujawnił, że pominięcie Harry’ego Maguire’a w składzie było spowodowane kontuzją. Na pytanie, czy problem zdrowotny 29-latka jest poważny, menedżer odpowiedział: „Nie, nie sądzę”. Nie jest jednak jasne, czy obrońca będzie w stanie zagrać w kolejnych meczach.

Maguire w tym sezonie nie jest już elementem podstawowego składu Manchesteru United. Anglik w obecnej kampanii rozegrał w Premier League zaledwie 10 meczów, co stanowi zaledwie 22% minut możliwych do rozegrania. Z kolei we wszystkich rozgrywkach na boisku pojawiał się 19 razy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze