manutd.com

ESPN: Alejandro Garnacho uzgodnił warunki nowego kontraktu z Manchesterem United

Oliwier Kazuń
Zmień rozmiar tekstu:

Alejandro Garnacho zasadniczo osiągnął porozumienie w sprawie podpisania nowej pięcioletniej umowy, aktualnie klub jak i piłkarz oczekują na kilka ostatnich szczegółów związanych z prawami do wizerunku, poinformowało źródło ESPN.

18-letniemu Garnacho kończy się kontrakt w 2024 roku, ale ESPN podało, że istnieje możliwość, aby przedłużyć jego pobyt na Old Trafford do 2028 roku.

Wszystko, co pozostaje do sfinalizowania, zanim oficjalnie klub ogłosi podpisanie kontrakt, to niektóre aspekty związane z prawami do wizerunku Garnacho.

W ramach nowej umowy jego pensja zostanie dostosowana do jego nowego statusu w drużynie Erika ten Haga, ze względu na postęp, jaki poczynił od czasu debiutu w pierwszej drużynie.

Od tego czasu Garnacho rozegrał 27 występów dla United, strzelając trzy gole i był jak dotąd jednym z objawień sezonu Premier League.

Negocjacje w sprawie nowych warunków rozpoczęły się kilka miesięcy temu, a źródło zbliżone do rozmów potwierdziło ESPN, że klub i zawodnik osiągnęli już porozumienie w sprawie finansowych elementów umowy i długości kontraktu.

Jego pensja będzie stopniowo rosła wraz ze wzrostem jego roli w drużynie.

Źródło mówi, że obie strony chcą, aby wszystko było związane, a oficjalne ogłoszenie może nastąpić w nadchodzących tygodniach.

Garnacho, który dołączył do United z Atletico Madryt w 2020 roku, ma hiszpańskiego ojca i argentyńską matkę i może wybrać reprezentowanie Argentyny, lub reprezentowanie Hiszpanii.

Reprezentował zarówno Hiszpanię, jak i Argentynę na poziomie młodzieżowym i był częścią wstępnej kadry tej ostatniej na Mistrzostwa Świata, chociaż ostatecznie nie zadebiutował w drużynie mistrzów świata Lionela Scaloniego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze