manutd.com

Nick Cox: jesteśmy bardzo dumni z Kobbiego Mainoo

Oliwier Kazuń
Zmień rozmiar tekstu:

Kobbie Mainoo zadebiutował w Premier League w niedzielę, kiedy pomocnik pojawił się na murawie, na ostatnie 10 minut w wygranym 3:0 meczu z Leicester City.

17-latek zastąpił Marcela Sabitzera podczas meczu przeciwko”Lisom”, osiągając kolejny punkt zwrotny w sezonie dla zawodnika z akademii.

Mainoo zadebiutował w pierwszej drużynie w wygranym przez United 3:0 meczu z Charlton Athletic w ćwierćfinale Pucharu Carabao w styczniu i kilkakrotnie pojawiał się na ławce rezerwowych drużyny Erika ten Haga.

W niedziele niderlandzki szkoleniowiec postanowił dać szansę 17-latkowi.

Wcześniej w tym sezonie, po dwóch występach Mainoo w pierwszej drużynie (Leicester był jego trzecim), szef akademii United, Nick Cox, przeprowadził wywiad z klubowymi mediami, w którym omówił postępy nastolatka.

– (Jesteśmy) zawsze zachwyceni, gdy młody chłopak debiutuje, zwłaszcza gdy rozpoczyna mecz od pierwszej minuty — powiedział Cox.

– Wchodzenie z ławki jest zupełnie inne niż gra w meczu od pierwszego gwizdka, więc musiał na to zasłużyć.

– Erik ten Hag nie robi przysług. Grasz w drużynie, jeśli jesteś wystarczająco dobry. – podkreślił.

– Nie jesteś specjalnie traktowany, ponieważ jesteś młodym chłopakiem, który przeszedł przez system, musisz na to zasłużyć. On to zrobił i to jest świetne.

Cox mówi, że był to dumny moment, gdy zobaczył, jak zawodnik, który był w United od dzieciństwa, dokonał przełomu w pierwszej drużynie i dodaje, że praca pod Erikiem ten Hagiem będzie tylko korzystna dla jego dalszego rozwoju.

– Przed nami długa droga — powiedział.

– Oczywiście jestem z niego bardzo dumny, naprawdę jestem zadowolony z niego oraz jego rodziny.

– Był z nami od najmłodszych lat. Wiele osób włożyło dużo ciężkiej pracy i wysiłku, aby go wesprzeć i poprowadzić w drodze do pierwszego zespołu, a teraz trafia pod opiekę menadżera.

– Erik uczy go dokładnie, jak chce, żeby grał, gdyby stał się regularnym członkiem pierwszej drużyny i grał regularnie w pewnym momencie w przyszłości.

– Chcesz zobaczyć, jak zawodnicy, pracują z Akademią, pracują z pierwszym zespołem a końcowo trafiają do pierwszego zespołu pod naszą opieką. To jest idealna podróż.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze