ManUtd.com

The Athletic: Manchester United rozpoczął rozmowy w sprawie nowego kontraktu dla Marcusa Rashforda

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje David Ornstein z serwisu The Athletic, ruszyły prace nad nowym kontraktem dla Marcusa Rashforda. Jest to priorytet dla klubu z Old Trafford, chociaż ewentualna zmiana właścicieli może tutaj nieco namieszać.

Marcus Rashford stał się sercem Manchesteru United odradzanego przez Erika ten Haga. Odgrywa on kluczową rolę w walce o czołowe lokaty w Premier League, ostatnio strzelając dwie bramki w wygranym przez Manchesteru United starciu z Leicester. Pokonał także bramkarza Barcelony w pojedynku w Lidze Europy.

Odbyły się już pierwsze rozmowy w sprawie nowego, długoterminowego kontraktu dla Rashforda, a kolejne są zaplanowane. Anglik cieszy się obecnie najlepszym sezonem w swojej karierze. Strzelił już 27 bramek dla klubu i reprezentacji w sezonie 2022/23, z czego 16 zdobył po Mistrzostwach Świata. Więcej niż jakikolwiek inny piłkarz w czołowych ligach.

Jedyną potencjalną przeszkodą w sprawie rozmów kontraktowych pozostaje niepewność co do nowego właściciela Manchesteru United. Klub został wystawiony na sprzedaż w listopadzie. Oficjalnie wiemy o dwóch potwierdzonych ofertach – od Jassima Bin Hamada Al Thaniego oraz sir Jima Ratcliffe’a.

Często spotykaną sytuacją jest taka, kiedy w obliczu zmian właścicielskich, wszelkie rozmowy kontraktowe pozostają zamrożone. Tak było chociażby w Chelsea, kiedy Roman Abramovich sprzedawał klub w maju.

Jednak potencjalna sprzedaż klubu ma nie być utrudnieniem dla negocjacji z Rashfordem, który postrzegany jest jako nieodzowna część planów na przyszłość klubu.

25-latek jest wychowankiem „Czerwonych Diabłów” i ma potencjał, aby stać się jednym z najlepszych strzelców w historii tego klubu. Niewykluczone, że rzuci wyzwanie nawet Wayne’owi Rooneyowi, który pozostaje najskuteczniejszym napastnikiem w dziejach Manchesteru United.

Nie wiemy jeszcze czy nowa umowa zostanie podpisana, jednak intencją „Czerwonych Diabłów” jest osiągnięcie porozumienia. Sam Erik ten Hag podkreślił niedawno, że ustalenie przyszłości Marcusa Rashforda jest jednym z priorytetów dla klubu.

Manchester United ma już rozplanowany budżet, jeśli chodzi o pokrycie nowych kontraktów oraz letnią rekrutację. Prezesi są świadomi tego, że wciąż muszą dbać o trzymanie się Finansowego Fair Play, niezależnie od tego, kto ostatecznie zostanie właścicielem.

Postępują także rozmowy w sprawie nowych kontraktów dla Davida de Gei, Luke’a Shawa i Diogo Dalota. Manchester United chce utrzymać pozytywną atmosferę, która w ostatnim czasie wytworzyła się wokół klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze