manutd.com

Football Insider: Luke Shaw kolejnym zawodnikiem bliskim podpisania nowego kontraktu

Oliwier Kazuń
Zmień rozmiar tekstu:

Lewy obrońca Manchesteru United, Luke Shaw, jest bliski uzgodnienia nowego kontraktu z klubem, poinformowały źródła Football Insider .

Luke Shaw rozgrywa bardzo dobry sezon pod wodzą Erika ten Haga, mimo tego, że początek rozgrywek nie był wybitny w jego wykonaniu. Wtedy sprowadzony latem Tyrell Malacia zajął jego miejsce na lewej stronie boiska, później angielski obrońca odzyskał pozycję w pierwszym składzie, a resztę historii już znamy.

Obecna umowa Anglika wygasa w 2024 roku, ale uważa się, że rozmowy w sprawie przedłużenia postępują obecnie bardzo dobrze, a wszystkie strony są przekonane o tym, że nowy kontrakt zostanie podpisany. 27-latek jest szczęśliwy na Old Trafford i jest bardziej niż chętny do związania się z klubem nową długoterminową umową.

Reprezentant Anglii udowodnił swoją wartość Ten Hagowi kilkoma sensacyjnymi występami w ostatnich miesiącach, grając nawet jako środkowy obrońca, mimo tego, że zdrowi byli Victor Lindelof czy Harry Maguire.

Football Insider informował w październiku, że Newcastle United monitoruje sytuację kontraktową Shawa, ponieważ byliby zainteresowani usługami 27-latka gdyby ten zdecydował się opuścić Old Trafford. Jednak na ten moment taki scenariusz wydaje się mało realny, znacznie bliżej angielskiemu obrońcy do pozostania w Manchesterze.

Były zawodnik Southampton zagrał na mistrzostwach świata wszystkie pięć meczów w pierwszym składzie „Synów Albionu”, gdzie pokazywał swoją wysoką formę, będąc jednym z najważniejszych punktów w linii defensywnej. „Czerwone Diabły” aktywowały roczną klauzulę przedłużenia kontraktu Anglika pod koniec zeszłego roku, ponieważ jego umowa wygasała w czerwcu 2023 roku.

Źródła poinformowały też, że Manchester United jest pewny podpisania nowego kontraktu z prawym obrońcą Diogo Dalotem. Obaj gracze byli kluczowi zarówno w swoich drużynach narodowych, jak i w klubie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze