manutd.com

The Athletic: Phil Neville doradza ewentualnym nowym właścicielom klubu. „Nie ignorujcie historii Man Utd”

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Klub z Old Trafford wystawiony jest na sprzedaż i być może trafi w ręce Katarczyków. Phil Neville sugeruje potencjalnym przyszłym właścicielom Manchesteru United, aby ci pamiętali o historii, jaka stoi za tym zespołem.

Aktualni właściciele klubu z Old Trafford, czyli rodzina Glazerów, są w trakcie sprzedaży klubu za pośrednictwem firmy zajmującej się bankowością inwestycyjną „The Raine Group”. Po osiemnastu latach sprawowania władzy nad ekipą „Czerwonych Diabłów” Amerykanie chcą swoje środku ulokować gdzieś indziej.

W zeszły piątek były premier Kataru Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani oraz Sir Jim Ratcliffe, jeden z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii, wyrazili chęć zostania następnymi właścicielami Manchesteru United. Warto podkreślić, że opcja angielska nie zakłada wykupu 100% akcji, lecz tylko 69%.

Phill Neville, który grał dla „Czerwonych Diabłów” w latach 1994-2005, ma cichą nadzieję, że jego była drużyna nie pójdzie w ślady Chelsea i ich nowego właściciela Todda Boehly’ego, który po przyjściu na Stamford Bridge szybko zwolnił trenera. Co więcej, wydał również ponad 550 milionów funtów na nowych zawodników w ciągu dwóch okienek transferowych i tym samym zmienił całkowicie kształt kadry.

–  Czuję, że Manchester United na boisku wraca na właściwe tory. Erik ten Hag musiał podjąć kilka ważnych decyzji i podjął te właściwe. Powierzchnia treningowa wymaga przebudowy. Infrastruktura klubu prosi się o inwestycje tak samo, jak drużyna. Wszystkich czeka mnóstwo pracy – powiedział Neville w rozmowie z „The Athletic”.

–  Dla Manchesteru United najważniejsza jest historia klubu i należy ją pielęgnować. Jeśli przyszły właściciel nie będzie jej szanował, drużyna nie będzie osiągała takich sukcesów, jakie osiągnęła przez ostatnie 10 czy 15 lat.

– W ekipie „Czerwonych Diabłów” każdy zawodnik myśli wyłącznie o futbolu. Piłka nożna jest dla nich rzeczą najważniejszą. Zagraniczni inwestorzy nie rozumieją, co jest kulturowo potrzebne temu zespołowi.

– W tej chwili widać to w Chelsea. Wchodzą, rozbijają bank, aby potem przegrać u siebie z Southampton. To jest zwyczajnie niemożliwe, aby zwyciężać w takich okolicznościach. Drużyna nie wygrywa, więc trener jest pod ciągłą presją. Graham Potter dostał pięcioletni kontrakt, więc w Londynie chcą stabilności, co oznacza, że należy dać mu czas, aby zaczął odnosić sukcesy.

Manchester United ma właściwych ludzi, odpowiedzialnych za to, aby znów zacząć zdobywać trofea – podsumował były obrońca „Czerwonych Diabłów”.

Ekipa z Old Trafford aktualnie zajmuje trzecie miejsce w Premier League i wciąż liczy się w walce o triumf w Lidze Europy oraz FA Cup. W nadchodzącą niedzielę „Czerwone Diabły” będą miały szansę zdobyć pierwszy puchar w tym sezonie. W finale Carabao Cup zmierzą się z Newcastle United na Wembley.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze