Getty Images

Diogo Dalot: każdy ma swoją rolę w naszym składzie

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Diogo Dalot wierzy, że harmonia w składzie i etyka zespołowa każdego zawodnika pomoże Manchesterowi United osiągnąć cele nie tylko w tym sezonie, ale i w przyszłości.

Erik ten Hag był w stanie dokonać rotacji, aby poradzić sobie z napiętym terminarzem, przed którym stoi drużyna i ma kilka dylematów dotyczących wyboru zawodników przed drugim meczem Ligi Europy z Barceloną.

Wiedza, że może zaufać wszystkim, którzy wykonują swoją pracę niezależnie od tego, czy zaczynają, czy wchodzą z ławki, jest dla menadżera kluczowa. Dalot przyznaje, że jest to cecha imponującej formy od czasu Mistrzostw Świata.

– Mamy napięty harmonogram, ale pokazujemy w ostatnich kilku meczach, że jesteśmy drużyną. Wielu graczy wchodzi z ławki i ma wpływ na wynik spotkania. Dużo rotacji, a my wciąż osiągamy wyniki. Radzimy sobie dobrze jako drużyna i to jest to, co chcemy budować również na przyszłość. Każdy się liczy i każdy może mieć coś do wniesienia w zespole. To tylko nas zbuduje i sprawi, że będziemy lepsi na tego typu napięte terminarze – stwierdził Dalot.

Portugalczyk zagrał w dwóch meczach Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie w 2019 roku, kiedy drużyna w dwumeczu przegrała 0:4, ale ma nadzieję, że sytuacja będzie zupełnie inna po końcowym gwizdku na Old Trafford w starciu z FC Barceloną.

– Mam nadzieje, że kolej rzeczy będzie lepsza niż wtedy. Jedyną rzeczą, która będzie taka sama jest atmosfera wokół meczów. Oczekuje się wysokiej jakości gry i emocji. Myślę, że fani będą się nią cieszyć. My również postaramy się cieszyć i miejmy nadzieję, na końcu świętować.

– Jeśli chcemy wygrywać trofea, jeśli chcemy być w najlepszych europejskich rozgrywkach jakie istnieją, musimy pokazać, że możemy wygrać trudne mecze. Myślę, że nie ma lepszego rywala do gry niż jedna z najlepszych drużyn na świecie. Musimy być gotowi i spróbować to wygrać – dodał Portugalczyk.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze