manutd.com

Erik ten Hag dla BT Sport: nasze spotkanie jest niczym pojedynek Ligi Mistrzów. Dziś cała Europa patrzy na nas

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

O 21:00 23 lutego przyjdzie nam oglądać rewanż w dwumeczu Manchester United – Barcelona. Przedmeczowego wywiadu BT Sport udzielił Erik ten Hag. Holender opowiedział o roli fanów, Weghorsta oraz Martineza w dzisiejszym starciu.

Bez większych niespodzianek. Tak można określić wybory personalne Erika ten Haga na mecz z Barceloną na Old Trafford. Ponownie od pierwszych minut zobaczymy Wouta Weghorsta oraz Lisandro Martineza. Ten Hag w wywiadzie uargumentował postawienie na wymienionych graczy tego wieczoru .

– Wydaje mi się, że dzisiaj będzie podobnie jak w poprzednim tygodniu. Nie możemy się już tego doczekać. Kibice są dzisiaj naszym 12. zawodnikiem, lecz my również musimy dobrze pokazać się na murawie – mówił Erik ten Hag dla BT Sport.

– Oczywiście, wybór składu zawsze jest wyzwaniem. Mamy przed sobą wiele spotkań i musimy obsadzić każde z nich. W każdym tym spotkaniu musimy podjąć pewne decyzje taktyczne. W niedzielę gramy w ważnym meczu, lecz wpierw musimy zakończyć dzisiejsze. Teraz ten mecz jest najważniejszy.

– Myślę, że cała Europa będzie dzisiaj śledzić przebieg tego meczu. Jest to spotkanie na poziomie Ligi Mistrzów.

– Musimy rotować składem oraz reagować na plany rywali. Barcelona normalnie gra bardzo proaktywnie i mają wysoką ustawioną linię obrony. Tworzą wiele przestrzeni i musimy to dzisiaj wykorzystać.

– Chyba wszyscy widzieli jego statystyki [Weghorsta] w innych ligach. Wiem, że jego gole jeszcze nadejdą. U napastników najważniejsze jest samopoczucie. Wout zdobył już pierwszą bramkę, lecz do tego momentu także wpływał na grę naszego zespołu.

– Lisandro wnosi do drużyny wiele wiary. Oprócz tego daje on ducha walki, co także wpływa na grę.

– Nie myślę aktualnie o przejęciu Manchesteru United. Nie zależy to ode mnie. Obchodzi mnie forma drużyny, ponieważ taką mam pracę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze