Marco van Basten: Mohammed Kudus jest lepszym zawodnikiem niż Antony

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny holenderski zawodnik, Marco van Basten, stwierdził, że Mohammed Kudus jest lepszym zawodnikiem niż Antony z Manchesteru United, a jego osoba wzbudza zainteresowanie wielu europejskich klubów.

Po obiecującym występie na Mistrzostwach Świata w 2022 roku, uważa się, że wiele klubów z Premier League ma na oku perspektywicznego zawodnika Ajaksu Amsterdam.

Kudus jest jednym z wyróżniających się zawodników Ajaksu w tym sezonie, a cztery dni temu wpisał się na listę strzelców w wygranym 4:0 starciu ze Spartą Rotterdam. Van Basten śmiało stwierdził, że Kudus jest lepszym piłkarzem niż Antony, a afrykańska gwiazda cieszy się podobną drogą do sławy jak skrzydłowy Manchesteru United.

– Uważam, że Mohammed Kudus jest znacznie lepszym piłkarzem niż Antony. Brazylijczyk posiada umiejętności, ale mylą mu się rzeczy, które próbuje zrobić. Kudus ma dużo lepszą technikę i wie, co robi.

– Antony może być szybszy, ale Kudus jest mądrzejszy i bardziej techniczny. On [Kudus] bardziej przydaje się jako piłkarz, możesz go ustawić w dowolnym miejscu na boisku, jest wszechstronnym zawodnikiem dla zespołu. W rzeczywistości lubię go znacznie bardziej niż Antony’ego. Oglądanie jego gry sprawia więcej radości – powiedział van Basten dla Ziggo Sport.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze