manutd.com

Owen Hargreaves z nietypową radą dla Marcela Sabitzera. „Nie bądź zbyt miły”

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Owen Hargreaves przekazał dosyć nietypową radę wypożyczonemu do Manchesteru United Marcelowi Sabitzerowi. Były gracz „Czerwonych Diabłów” oraz Bayernu Monachium stwierdził, że Austriak nie powinien być „zbyt miły”.

Austriacki pomocnik już odegrał swoją rolę w kilku spotkaniach nowego zespołu, nie mógł jednak wystąpić w meczu Ligi Europy z Barceloną. Był on zawieszony na jedno spotkanie za żółte kartki, które ujrzał grając jeszcze w Bayernie Monachium w pierwszej połowie sezonu.

28-latek będzie jednak dostępny na rewanż na Old Trafford, a ostatnio rozpoczął od pierwszych minut starcie z Leicester City, wygrane przez Manchester United 3:0.

Owen Hargreaves zna smak zarówno gry w Teatrze Marzeń, jak i u mistrzów Niemiec. Wygrał także Ligę Mistrzów z Manchesterem United w 2008 roku. Dlatego też podzielił się swoimi przemyśleniami, które mogą okazać się cennymi wskazówkami dla Marcela Sabitzera.

– To dobry piłkarz. Oczywiście wszystko zmieniła sytuacja z Christianem Eriksenem. Trzeba było pozyskać nową opcję. Manchester United pozostaje jedynym klubem, który rywalizuje na czterech frontach. Dlatego to wzmocnienie było konieczne. Ale ma też odpowiednią jakość – przekonuje Hargreaves.

– To kolejny gość, który może występować na kilku pozycjach. Jest bystry. Występował już w Lidze Mistrzów i w zależności od tego, kto z nim gra, można go ustawić głębiej lub też w bardziej ofensywnej roli.

– Lubię go. Ma silną psychikę. To właśnie zmienia Erik ten Hag, wprowadza taką mentalność. Wszyscy byliśmy nieco zmartwieni po pierwszych dwóch spotkaniach tego sezonu. Myśleliśmy: co się teraz stanie? I nagle odmienił ich mentalność.

– Sabitzer był w zespołach, które bardzo mocno rywalizują, więc myślę, że kibice szybko go pokochają.

Kiedy został zapytany o to, czy ma jakąś konkretną radę dla Austriaka, Hargreaves miał jasną odpowiedź.

– Po prostu bądź sobą. Dzięki temu się tam znalazłeś. Nie bądź zbyt miły.

– Wielu piłkarzy przychodzi do nowego zespołu i chce się dopasować, odpowiednio zaaklimatyzować. Czasami trzeba jednak wywołać problem, być agresywnym i nie być zbyt miłym.

– Niech idzie i będzie sobą, ponieważ jest to bardzo dobry piłkarz. Nie powinien być zbyt miły. Walcz o swoje!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze