manutd.com

Erik ten Hag: niedzielne spotkanie to dla nas kolejne zadanie do wykonania

Jakub Sawiński
Zmień rozmiar tekstu:

Już w najbliższy weekend Manchester United stanie przed szansą zdobycia Carabao Cup. Rywalem „Czerwonych Diabłów” w finałowej potyczce będzie zespół Newcastle United.

Rywale podopiecznych Erika ten Haga do spotkania przystąpią z dużym osłabieniem na pozycji bramkarza. Na Wembley nie wystąpią Nick Pope oraz Martin Dubravka. Anglik podczas spotkania z Liverpoolem został ukarany czerwoną kartką. Słowak natomiast nie wesprze „The Magpies” z powodu wcześniejszego występu w Carabao Cup w bramce „Czerwonych Diabłów”.

– To dla nich z pewnością spory problem, z którym dodatkowo będą musieli się zmierzyć. Oczywiście mamy tą świadomość.

Eddiego Howe’a czeka bardzo ciężka decyzja co do wyboru bramkarza na mecz z Man Utd. Do wyboru szkoleniowiec Newcastle United ma Lorisa Kariusa oraz Marka Gillespiego. Co ciekawe pierwszy z nich nie rozegrał dla „The Magpies” ani jednej minuty.

– Na pewno nie jest to ich przewaga, jednak nie jest to zależne od nas. Czy będzie to ich mankament? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy w niedzielę.

Przed sztabem szkoleniowym rywala „Czerwonych Diabłów” ciężki czas wyboru. O tym nie za bardzo myśli Ten Hag, który w pełni skupia się na doborze odpowiedniego planu zapewniającego ostateczny triumf.


– Niedzielne spotkanie to dla nas kolejne zadanie do wykonania. Nieco inne od tego z FC Barceloną, jednak tak samo ciężkie i wymagające.

– Newcastle to świetny zespół z jasną filozofią na wygrywanie.

– Kluczowym pojęciem spotkania na Wembley będzie moim zdaniem intensywność. Nasi rywale należą do drużyn, z którymi ciężko się gra. Musimy więc znaleźć jak najlepsze rozwiązania, aby móc pokusić się o zwycięstwo.

Holenderski szkoleniowiec został poproszony o wytłumaczenie, dlaczego w spotkaniu z Newcastle najmocniej liczy się właśnie intensywność.

– Tutaj w Anglii wiele zespołów rozgrywa swoje spotkanie nie zatrzymując się na tworzeniem akcji bramkowych. Jedną z takich ekip jest właśnie Newcastle, którzy w tym stylu są naprawdę świetni.

– Dlatego naszym zadaniem będzie przystosowanie do ich szybkości. Musimy być w pełni skoncentrowani na tym co dzieje się na boisku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze