twitter/ManUtd

Antony: chcemy, aby Man Utd powróciło na swoje właściwe miejsce

Jakub Sawiński
Zmień rozmiar tekstu:

Już w pierwszym sezonie Erika ten Haga w Manchesterze United, „Czerwone Diabły” mają szansę wznieść trofeum. Ewentualną wygraną z Newcastle United zespół
z Old Trafford dokonałby tego pierwszy raz od 2017 roku.

Jednym z zawodników, którzy będą mieć bezpośredni wpływ na wynik finału Carabao Cup jest Antony. Brazylijczyk podpisał kontrakt Man Utd pod koniec zeszłorocznego letniego okienka transferowego. Już w swoich pierwszych wypowiedziach Antony zapowiadał, że jego celem będzie przywrócenie klubu z Old Trafford „do miejsca, do którego należą”.

– Kiedy przeszedłem do Man Utd, od samego początku mówiłem, że zrobię co w mojej mocy, aby klub powrócił na swoje właściwe miejsce.

– Wiemy, że nadchodzący finał z Newcastle będzie dla nas bardzo ciężkim spotkaniem. Musimy jednak uświadomić sobie o wielkości Manchesteru United oraz w jakiej dobrej formie aktualnie się znajdujemy.

– Triumf byłby spełnieniem moich marzeń. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że jest to mój pierwszy sezon w Man Utd.

Ostatni raz na Wembley „Czerwone Diabły” miały okazję grać w 2018 roku. Wtedy to zespół z Old Trafford uległ w finale FA Cup ekipie Chelsea.

Antony zdaje sobie sprawę z wagi nadchodzącego spotkania z „The Magpies”. Brazylijski skrzydłowy traktuje finał na Wembley jako specjalną okazję.

– Jestem bardzo podekscytowany. To będzie mój pierwszy występ na tym legendarnym stadionie. Szykuje się wielki dzień. Nie mogę się tego doczekać.

– Pierwszy finał w pierwszym sezonie zawsze będzie miał specjalne miejsce w twoim sercu.

Przed finałem Carabao Cup Antony podkreśla, jak bezcenne jest dla całego zespołu wsparcie kibiców „Czerwonych Diabłów”.

– Podczas każdego spotkania dają oni z siebie 100%. Zawsze można na nich liczyć.

– Kibice dodają nam kolejnego biegu. We wszystkich meczach walczymy również dla nich.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze