manutd.com

Erik ten Hag po finale Carabao Cup: po prostu kocham Man Utd

, Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag po wygranym finale Carabao Cup z Newcastle United udzielił pomeczowego wywiadu mediom. Szkoleniowiec nie ukrywał, że pozwoli swoim podopiecznym świętować po zdobyciu trofeum. Holender ujawnił także, co jego zdaniem stanowi najlepszy prezent dla menedżera klubu piłkarskiego.

Duch zespołu

– Jest to odpowiedni duch zespołu. W naszej drużynie jest on bardzo silny i odpowiedni. Byliśmy zespołem i walczyliśmy o wszystko. Pokonaliśmy ich. Nasz styl nie był najładniejszy, lecz był efektywny. Na pewno widoczne było doskonałe połączenie naszych zawodników. Czasami sami ze sobą rywalizowali, lecz także wspierali się i pomagali sobie nawzajem, jeśli była taka potrzeba. Coś takiego mnie raduję. Uważam, że jest to najlepsze, co menedżer może otrzymać od swoich podopiecznych.

Dobra forma zespołu

– Jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzy dni temu graliśmy z Barceloną, to dzisiejszy wynik jest czymś bardzo dobrym. Pokazuje to, że jesteśmy w odpowiedniej formie zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Musimy poświęcić się każdego dnia, aby wygrywać trofea. Chodzi tutaj o chwałę i honor. Jeśli chcesz coś wygrać, to musisz coś z tym zrobić. W innym przypadku nic nie osiągniesz.

Urodzeni zwycięzcy

– Przed meczem powiedziałem, że Raphael Varane, Casemiro oraz David de Gea wiedzą, jak wygrywać trofea. Potrzebujesz takich zawodników na boisku, aby nakierować zespół, aby ich trenować, aby ich odpowiednio poukładać. Nie chodzi tylko o założenia taktyczne. Chodzi także o czynniki mentalne, są one bardzo ważne. Potrzebna jest mentalność zwycięzców. To oni muszą wnieść to do szatni oraz zespołu. W ciężkich chwilach to oni muszą jakość uspokoić sytuację i właśnie to po raz kolejny dzisiaj zrobili.

Jesteśmy zjednoczeni

– Od początku sezonu inwestowaliśmy w sztab szkoleniowy. Chcę powiedzieć, że sztab odwalił kupę dobrej roboty z zawodnikami. Oprócz tego gracze i członkowie naszego sztabu stanowią jedność w tym zespole. Widzieliście fanów, oni zostali, a to podkreśla, jak długo czekali oni na trofeum.

Odpowiedni kierunek

– Zdobycie trofeum udowadnia ci, że jesteś na dobrej drodze, zmierzasz w odpowiednim kierunku. Jest to pierwszy puchar, a mamy dopiero luty i wiemy, że jesteśmy na odpowiedniej ścieżce. To musi być naszą motywacją, aby kontynuować naszą podróż. Musimy być zadowoleni przez 24 godziny, lecz nigdy usatysfakcjonowani.

Czas świętować

– Musisz świętować taki dzień, ponieważ nie jest to coś częstego, nie jest to zwyczajny dzień. Wygraliśmy trofeum, a to znaczy, że podążamy w dobrym kierunku w rozgrywkach w Anglii. Wygraliśmy coś, musimy świętować, lecz po tym musimy nadal ciężko pracować. Gracze wiedzą, że w środę mamy kolejne ważne spotkanie.

Co dalej?

– Musieliśmy wygrać jedno trofeum i to dzisiaj zrobiliśmy. Uważam, że zdobyliśmy dzisiaj wiele inspiracji oraz pewności siebie. Jesteśmy w stanie to powtórzyć. Nadal jesteśmy na początku odbudowy Manchesteru United. Chcemy przywrócić ten klub w odpowiednie miejsce, więc musimy wygrywać trofea. To było nasze pierwsze.

Ikoniczny taniec

– Mamy wspólną historię. W Amsterdamie również tańczyłem z Lisandro [Martinezem] oraz Antonym. Wierzę, że w przyszłości ponownie będziemy mieli do tego okazję. Do tego momentu musimy poświęcać się każdego dnia.

Dlaczego wybrałem ten klub?

– Kiedy dowiedziałem się o więzi fanów do dziedzictwa Sir Alexa, to od razu wiedziałem, że chce coś takiego osiągnąć z moim zespołem. Chcę stworzyć moje własne dziedzictwo tutaj. Kiedy nadarzyła się tylko okazja, to pierwsze co pomyślałem, jest to idealny klub dla mnie. Może było to ryzykowne, lecz jestem uparty, a był to klub idealny dla mnie. Ja po prostu kocham Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze