Adwokaci Diabłów #46 – Carabao Cup zdobyte, Barcelona wyrzucona z LE! Piękny tydzień Manchesteru United

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Długo przyszło czekać kibicom Manchesteru United na zdobycie pucharu przez ich ukochany klub. I może Carabao Cup nie jest szczytem ambicji, ale na pewno stanowi pewny pierwszy krok w drodze do ich spełnienia. A na dokładkę w środku tygodnia “Czerwone Diabły” rozprawiły się z Barceloną, pokazując, że są zespołem, z którym trzeba liczyć się także w Europie. Cóż to był za piękny tydzień dla kibiców Manchesteru United!

Oczywiście omawiamy te spotkania na początku naszego podcastu, przy okazji pozwalając sobie na pewne podsumowanie pierwszego półrocza pracy Erika ten Haga. Trzeba przyznać, że Holender przygotował solidne fundamenty pod dalsze prace remontowe na Old Trafford. Oby były równie owocne!

Podopieczni Ten Haga jednak w żadnym wypadku nie mogą sobie pozwolić na rozluźnienie. Już w środę mecz FA Cup z West Hamem United, a w weekend czeka ich bitwa o Anglię. Liverpool może być w gorszej dyspozycji, ale nie mamy odwagi deprecjonować derbowego rywala. Czy nadszedł wreszcie czas odpłacenia się “The Reds” za bolesne porażki z poprzednich sezonów?

Na koniec temat właścicieli. Dużo się mówi o ofertach złożonych przez szejka Jassima oraz sir Jima Ratcliffa. Niewielu wspomina jednak o tym, że osoby u władzy wcale nie muszą się zmienić. Glazerowie nie powiedzieli, że na pewno sprzedadzą klub, a wiele sygnałów wskazuje na to, że sytuacja może się rozwiązać inaczej, niż życzyliby sobie tego kibice…

Jak zawsze znajdziecie nas na YouTube, Spotify oraz na platformach podcastowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze