twitter/ManUtd

Casemiro: piłka jest dla mnie równie ważna, co jedzenie

Jakub Sawiński
Zmień rozmiar tekstu:

W finale Carabo Cup „główne skrzypce” dla ekipy Man Utd odgrywał szczególnie Casemiro. Po spotkaniu na Wembley Brazylijczyk podkreślał niekończącą się jego wolę do wygrywania.

Od momentu przejścia Casemiro do Manchesteru United widać gołym okiem, jaką różnice w grze całego zespołu robi właśnie jego osoba. Nie inaczej było podczas finałowego starcia Carabao Cup z Newcastle United, kiedy w 33. minucie celną główką były piłkarz Realu Madryt otworzył wynik meczu.

Mimo zdobytych na koncie brazylijskiego pomocnika pięciu tytułów Ligi Mistrzów, Casemiro nie zamierza się zatrzymywać. Wciąż posiada on chęci na osiąganie kolejnych tytułów.

Po swoim wspaniałym występie, pomocnik na łamach TNT Brazil oraz ESPN mówił o motywacji do stawania się jeszcze lepszym zawodnikiem na boisku.

– Ludzie, którzy zdążyli mnie już poznać bardzo dobrze wiedzą, że piłka jest dla mnie równie ważna, co jedzenie. Mam tak zawsze, kiedy gram. Nie chodzi o finał czy inny mecz. Taki po prostu mój charakter. Każdy kontakt z piłką traktuje, jakby był to dla mnie ten ostatni w życiu.

– Celebruję w taki sposób, ponieważ podoba mi się tutaj. Opuściłem świetny zespół i wielu zastanawiało się, dlaczego wybrałem Anglię. Momenty takie jak te są na to idealną odpowiedzią. Wszyscy jednak wiemy, że to dopiero sam początek. Mimo wszystko jestem bardzo szczęśliwy.

– To kolejny puchar do mojej kolekcji i zawszę chętnie je zdobywam. Niezależnie od konkurencji czy prestiżu rozgrywek.

Casemiro dostrzega jeszcze różnicę między Manchesterem United a Arsenalem czy Manchesterem City. Brazylijczyk ma jednak nadzieję, że Carabao Cup nie będzie jedynym w tym roku zdobytym przez „Czerwone Diabły” trofeum.

– Coraz mocniej rośniemy w siłę i budzimy szacunek w Anglii. Musimy cały czas pracować jeszcze ciężej. Nie można bowiem zaprzeczyć, że w tabeli ligowej to Arsenal i Man City są przed nami.

– Musimy z tym żyć, jednak z dnia na dzień w lepszym efekcie realizujemy wizję naszego menedżera i ulepszamy się w każdym aspekcie. Moja historia życia od samego początku pokazywała, że chodzi o wygrywanie, więc tutaj stawka jest niezmienna. Jestem w Manchesterze United, aby pomóc drużynie w wygrywaniu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze